Historia awokado sięga epoki Neolitu. Wykopaliska sugerują, że krajem pochodzenia tego cudownego owocu jest Meksyk.

Ma gruszkowaty kształt, otoczone grubą skórką o zielonoczarnym zabarwieniu. W środku kryje się nasiono, otoczone jasnozielonym kremowym miąższem.

Właściwości zdrowotne

Najważniejsze właściwości awokado to bardzo niska zawartość cukrów prostych, wysoka zawartość tłuszczy jednonienasyconych oraz kwasów z grupy omega. Są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka.

W medycynie naturalnej owoc ten uważany jest za prawdziwe remedium w walce z nadciśnieniem tętniczym, wszelkimi rodzajami bólu brzucha, biegunkami i problemami żołądkowymi.

Wpływa na potencję

Owoc ten uważany jest również za naturalny sposób na zwiększenie potencji oraz płodności i traktowany jako silny afrodyzjak.
Na tym nie kończy się cudowna moc tego owocu.

Zwiększa odporność

Jego właściwości kryją się nie tylko w samym miąższu owocu, ale też w jego skórce, która ma właściwości antybiotyczne. Nierafinowany olej z awokado jest cenną skarbnicą substancji wspomagających narząd wzroku oraz układ sercowo-naczyniowy. Cechuje się silnym działaniem antyoksydacyjnym. Nie tylko chroni wspominany układ sercowo-naczyniowy, a także opóźnia procesy starzenia. Wykazuje również działania przeciwnowotworowe.

Olej z awokado wykorzystuje się również w kuracji łuszczycy, wspomaga walkę z takimi zmianami skórnymi jak blizny oraz rozstępy, ponieważ wykazuje silnie działanie nawilżające oraz zmiękczające.

Co ciekawe niektóre właściwości awokado, tak istotne dla człowieka, wykazują bardzo szkodliwe, wręcz trujące działania na niektóre zwierzęta, ptaki, a nawet ryby.

Na szczęście dla człowieka ten niepozorny owoc jest źródłem zdrowia i witalności.