Wino czerwone bezalkoholowe, często określane mianem wina 0%, to nie tylko zamiennik tradycyjnego wina. Czerwone wino bezalkoholowe to zupełnie nowe doświadczenie, które urzeka własnym, niepowtarzalnym smakiem i aromatem.

Czerwone wino bezalkoholowe — najważniejsze informacje

Rynek dobrego wina bezalkoholowego stale rośnie i łatwo zrozumieć dlaczego. Jak wspomniano, stanowi dobrą alternatywę dla osób, które chcą cieszyć się różnymi aspektami picia wina, bez skutków ubocznych alkoholu. Niezależnie od tego, czy jest to uroczysta okazja, miła kolacja z przyjaciółmi, czy po prostu relaksujący wieczór w domu, bezalkoholowe czerwone wino będzie dobre na każdą okazję.

Co więcej, jest to mile widziany dodatek, jeśli interesuje Cię zdrowy tryb życia. Spożycie alkoholu wiążę się nie tylko z wieloma skutkami ubocznymi, ale także z dodatkowymi kaloriami. Jeśli nie chcesz pić alkoholu, spróbuj walorów smakowych win dostępnych w naszym sklepie internetowym. Dzięki niższej zawartości kalorii i braku ryzyka wystąpienia kaca, wino w wersji bezalkoholowej to świetna propozycja dla osób, które chcą wybrać zdrowy styl życia i z różnych przyczyn ograniczyć alkohol.

Jak powstaje wino bezalkoholowe?

Istnieją 3 metody produkcji czerwonego wina bezalkoholowego:

Destylacja próżniowa

W przypadku destylacji próżniowej alkohol jest usuwany w stosunkowo niskiej temperaturze. Próżnia obniża temperaturę wrzenia alkoholu do około 30°C. Dzięki tej metodzie zawartość alkoholu można zmniejszyć do 0,03%.

Technologia wirującego stożka

Technika wirującego stożka jest również szeroko stosowaną metodą produkcji wina bezalkoholowego. Dzięki szybko obracającym się misom aromaty i smaki są oddzielane od wina i przechowywane oddzielnie. Następnie wino lekko podgrzewa się, aż cały alkohol odparuje, a pozostały sok ponownie miesza się z aromatami i smakami.

Czerwone wina bezalkoholowe, a soki winogronowe — jaka jest różnica?

Aby wyjaśnić, co dokładnie oznacza wino, wino bezalkoholowe i wino częściowo bezalkoholowe, przedstawiliśmy definicję.

Wino to napój powstający wyłącznie w wyniku całkowitej lub częściowej fermentacji alkoholowej świeżych winogron, ewentualnie rozgniecionych, lub moszczu gronowego. Zawartość alkoholu nie może być mniejsza niż 8,5% obj.

Wino niskoalkoholowe to napój powstały z wina częściowo odalkoholizowanego, o rzeczywistej zawartości alkoholu równej lub wyższej niż 0,5% i zasadniczo mniejszej niż 8,5% (minimalna zawartość alkoholu w zwykłym winie).

Bezalkoholowe wino to wino o zawartości alkoholu poniżej 0,5%.

Wina bezalkoholowe poddaje się najpierw fermentacji. Następnie bezalkoholowe wino przechodzi dodatkowy proces usuwania alkoholu. Fermentacja jest procesem złożonym. Wytwarza nie tylko alkohol, ale także niezliczone aromaty i smaki. Prawdziwym wyzwaniem przy produkcji dobrego bezalkoholowego czerwonego wina jest usunięcie alkoholu bez wpływu na odczucia smakowe, równowagę, i jakość

Z kolei sok winogronowy uzyskuje się poprzez tłoczenie świeżych winogron, gdzie sok jest oddzielany od skórek, nasion i miąższu. Sok jest następnie filtrowany, a czasami pasteryzowany, aby przedłużyć jego trwałość. Sok winogronowy nie zawiera naturalnie alkoholu, ponieważ jest wyciskany bezpośrednio z winogron przed rozpoczęciem fermentacji.

Wina bezalkoholowe a odchudzanie

Jeśli chcesz schudnąć, nie rezygnując całkowicie z wina, odpowiedzią może być wino bezalkoholowe. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na zdrowsze wybory w swojej diecie. Wybierając czerwone wino bezalkoholowe, masz większe szanse na osiągnięcie swoich celów w zakresie utraty wagi, ponieważ taki napój ma niską kaloryczność. W naszej ofercie znajdziesz wysokiej jakości dobre wina bezalkoholowe: czerwone półsłodkie, słodkie, półwytrawne, których smak niczym nie ustępuje winom alkoholowym. Co więcej, po winie bezalkoholowym nie będziesz mieć kaca. U nas znajdziesz szeroki wybór win bezalkoholowych takich, jak pinot noir, cabernet sauvignon, wino z winogron ze szczepu merlot, oraz wiele innych. Odkryj niezwykłą pełnię smaku, która doskonale pasuje do serów, deserów i dań mięsnych — nasze napoje i trunki o wyjątkowym aromacie sprawdzą się zarówno do wykwintnej kolacji, dla kobiet w ciąży, czy też na spotkanie ze znajomymi.

Materiał partnera.