Odwiedzając różne zakątki Polski staramy się Wam podpowiedzieć – gdzie warto zjeść? Tym razem pomimo chłodu, deszczu postanowiliśmy odwiedzić Pomorze :)

Trafiliśmy do Gdyni gdzie naszym zdaniem znajduje się jedna z lepszych smażalni ryb w jakiej jedliśmy.

Z zewnątrz nie wygląda ona zbyt zachęcająco do wejścia jednak smażone ryby jak i zupa rybna są pełne smaku i aromatu.

Tutaj możecie poczuć smak prawdziwej nadmorskiej restauracji.

Smażalnia ryb „Fregata” – położenie

Smażalnia znajduje w pobliżu statku „Dar Pomorza„. Jest to wyglądający z zewnątrz zwykły bar – przypominający bar z fasfoodami. Jednak w przeciwieństwie do innych podobnych restauracji, w środku nie odczujemy zapachu „starego” oleju.

Co zjemy w smażalni „Fregata”

Niestety oprócz tradycyjnych nadmorskich potraw typu smażona fladra, smażony dorsz itp. będziemy mogli kupić tutaj również dania fastfoodowe – hamburgery, kebaby i wiele innych. Jak dla mnie to jest ogromny minus, jednak być może nastały takie czasu, że aby przetrwać właściciele muszą sięgać również po takie rozwiązania.

Niemniej jednak my skusiliśmy się na tradycyjną zupę rybną – to chyba HIT tej smażalni – jest rozgrzewająca, bardzo aromatyczna i co najważniejsze zawiera duże kawałki ryby – dorsza, łososia. Idealna na chłodne popołudnia nie tylko zimą.

Zupa rybna

Będąc nad morzem nie można również obejść się bez smażonej ryby. Mieliśmy okazję spróbować zarówno flądry i dorsza oczywiście z dodatkami – frytkami i zestawem surówek. Zacznijmy zatem od najważniejszych składników dania, mianowicie ryb. Zarówno flądra jak i dorsz nie były zbytnio przesiąknięte tłuszczem – obie były chrupiące i odpowiednio wysmażone. Jednak w samym dorszu przeszkadzało mi, że był w panierce z dodatkiem zapewne „przyprawy do ryb” – troszkę przyćmiło to smak ryby.

Frytki były odpowiednio usmażone, chrupiące bez nadmiernej ilości tłuszczu.

Zestaw surówek – ogórki i surówka z kapusty wyśmienita, jednak buraczki i sałatka a’la colesław takie sobie – miałem wrażenie że to kupne surówki :)

Podsumowanie

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wizyty w Smażalni Ryb „Fregata” z całą pewnością warto tutaj zajrzeć i skosztować wyśmienitej zupy rybnej. A jeśli macie ochotę na smażoną rybę – to również nie będziecie zawiedzeni i wieczorem nie będzie Was bolał żołądek od nadmiaru tłuszczu :)

Dane kontaktowe:

Tutaj znajdziecie ich profil na fb :)
https://www.facebook.com/srfregata/