Słynna pizza z Papa John’s – sprawdzamy…

Słynna pizza z Papa John’s

Słynna, amerykańska pizzeria Papa John’s wkroczyła na dobre do Warszawy. Niedawno otworzyła swój kolejny lokal na Woli przy ulicy Kasprzaka. Postanowiliśmy sprawdzić czy faktycznie pizza jest tak dobra, jak można przeczytać w wielu komentarzach.

Motto, które znajdziemy na pudełkach od pizzy to „Lepsze składniki. Zawsze były. Zawsze będą”.

Słynna pizza z Papa John’s

Muszę się Wam przyznać, słysząc „sieciówka” miałem bardzo mieszane uczucia. Spodziewałem się pizzy robionej na dużą skalę – na grubym cieście z niewielką liczbą składników, głównie nastawionej na dowóz. Przekraczając próg pizzerii byłem niezwykle mile zaskoczony.

Wygląd restauracji

Zaraz po wejściu do restauracji rzuca nam się w oczy duża przeszklona przestrzeń, gdzie możemy obserwować cały proces wyrabiania ciasta i przygotowania pizzy. Dalej idąc w głąb lokalu czeka na nas kasa, a następnie miejsca do siedzenia – wygodne kanapy oraz wysokie krzesła barowe. Miejsca jest sporo.

Bardzo fajnie wygląda na ceglanej ścianie logo pizzerii, a zaraz obok półka z wielkimi puszkami sosu pomidorowego :)

Słynna pizza z Papa John’s

Menu

Do wyboru mamy kilkanaście różnych pizzy w 4 rozmiarach – S, M, L, XL. Jak zazwyczaj to bywa możemy również wybrać swoją wersję ciasta – cienkie, tradycyjne albo z brzegami wypełnionymi serem. Oprócz pizzy w menu znajdziemy również przystawki – skrzydełka, ćwiartki ziemniaków czy paluszki serowo- czosnkowe oraz sałatki i desery.

Od razu Was uprzedzę pizza tutaj nie jest podawana na talerzach, tylko w tekturowych pudełkach (takich jak pizza w dowozie). Możecie jeść ją bezpośrednio z pudełka albo skorzystać z plastikowych talerzy i sztućców. Muszę się przyznać – nigdy wcześniej nie spotkałem się z takim rozwiązaniem.

Ale przejdźmy do sedna sprawy. Zamówiliśmy dwie pizze w rozmiarze L – Pizza Super Papa z zieloną papryką, pepperoni, szynką, cebulą, pieczarkami, serem mozzarella i włoską kiełbaską oraz Pizzę Toskańską, która była mieszanką 6 serów i włoskich ziół.

Oczywiście do tego – jak to przystało w przypadku pizzy amerykańskiej kilka różnych sosów.

Słynna pizza z Papa John’s Słynna pizza z Papa John’s Słynna pizza z Papa John’s

Pizza była bardzo dobra z dużą liczbą składników. Idealnie wypieczona – brzegi były chrupiące, a ser mozzarella ciągnący – taki jak być powinien. Moim zdaniem sosy były zbędne, bo pizza smakowała wyśmienicie. Sosów spróbowaliśmy były dobre… ale przecież nie dla nich tam przyszliśmy :)

Jednak muszę Was uprzedzić, że pizze są ogromne i pizzą w rozmiarze L najedzą się 3 osoby. A jeśli nie będziecie w stanie jej zjeść to zamykacie pudełko i zabieracie ze sobą do domu.

Podsumowanie

Nie wiem czy Papa John’s jest typową sieciówką, moim zdaniem pizza jest znacznie lepsza, świetne ciasto i duża liczba składników. Nietypowo podana – w tekturowych pudełkach – ma to oczywiście swoje plusy – to czego nie zjecie, zabierzecie ze sobą.

Chyba zapomniałem o najważniejszej informacji – ceny. Są one bardzo przystępne i z pewnością warte pizzy, którą otrzymacie. My byliśmy w jednej z pizzerii ale myślę, że wszystkie trzymają tą samą jakość składników i ciasta.

Dane adresowe

Papa John’s
Kasprzaka 29/31
Warszawa

https://www.papajohns.pl
https://www.facebook.com/PapaJohnsPolska

Obejrzyj również wideo:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.