Słynna pizza z Papa John’s
Restauracje

Słynna pizza z Papa John’s – sprawdzamy…

Słynna, amerykańska pizzeria Papa John’s wkroczyła na dobre do Warszawy. Niedawno otworzyła swój kolejny lokal na Woli przy ulicy Kasprzaka. Postanowiliśmy sprawdzić czy faktycznie pizza jest tak dobra, jak można przeczytać w wielu komentarzach.

Motto, które znajdziemy na pudełkach od pizzy to „Lepsze składniki. Zawsze były. Zawsze będą”.

Słynna pizza z Papa John’s

Muszę się Wam przyznać, słysząc „sieciówka” miałem bardzo mieszane uczucia. Spodziewałem się pizzy robionej na dużą skalę – na grubym cieście z niewielką liczbą składników, głównie nastawionej na dowóz. Przekraczając próg pizzerii byłem niezwykle mile zaskoczony.

Wygląd restauracji

Zaraz po wejściu do restauracji rzuca nam się w oczy duża przeszklona przestrzeń, gdzie możemy obserwować cały proces wyrabiania ciasta i przygotowania pizzy. Dalej idąc w głąb lokalu czeka na nas kasa, a następnie miejsca do siedzenia – wygodne kanapy oraz wysokie krzesła barowe. Miejsca jest sporo.

Bardzo fajnie wygląda na ceglanej ścianie logo pizzerii, a zaraz obok półka z wielkimi puszkami sosu pomidorowego :)

Słynna pizza z Papa John’s

Menu

Do wyboru mamy kilkanaście różnych pizzy w 4 rozmiarach – S, M, L, XL. Jak zazwyczaj to bywa możemy również wybrać swoją wersję ciasta – cienkie, tradycyjne albo z brzegami wypełnionymi serem. Oprócz pizzy w menu znajdziemy również przystawki – skrzydełka, ćwiartki ziemniaków czy paluszki serowo- czosnkowe oraz sałatki i desery.

Od razu Was uprzedzę pizza tutaj nie jest podawana na talerzach, tylko w tekturowych pudełkach (takich jak pizza w dowozie). Możecie jeść ją bezpośrednio z pudełka albo skorzystać z plastikowych talerzy i sztućców. Muszę się przyznać – nigdy wcześniej nie spotkałem się z takim rozwiązaniem.

Ale przejdźmy do sedna sprawy. Zamówiliśmy dwie pizze w rozmiarze L – Pizza Super Papa z zieloną papryką, pepperoni, szynką, cebulą, pieczarkami, serem mozzarella i włoską kiełbaską oraz Pizzę Toskańską, która była mieszanką 6 serów i włoskich ziół.

Oczywiście do tego – jak to przystało w przypadku pizzy amerykańskiej kilka różnych sosów.

Słynna pizza z Papa John’s Słynna pizza z Papa John’s Słynna pizza z Papa John’s

Pizza była bardzo dobra z dużą liczbą składników. Idealnie wypieczona – brzegi były chrupiące, a ser mozzarella ciągnący – taki jak być powinien. Moim zdaniem sosy były zbędne, bo pizza smakowała wyśmienicie. Sosów spróbowaliśmy były dobre… ale przecież nie dla nich tam przyszliśmy :)

Jednak muszę Was uprzedzić, że pizze są ogromne i pizzą w rozmiarze L najedzą się 3 osoby. A jeśli nie będziecie w stanie jej zjeść to zamykacie pudełko i zabieracie ze sobą do domu.

Podsumowanie

Nie wiem czy Papa John’s jest typową sieciówką, moim zdaniem pizza jest znacznie lepsza, świetne ciasto i duża liczba składników. Nietypowo podana – w tekturowych pudełkach – ma to oczywiście swoje plusy – to czego nie zjecie, zabierzecie ze sobą.

Chyba zapomniałem o najważniejszej informacji – ceny. Są one bardzo przystępne i z pewnością warte pizzy, którą otrzymacie. My byliśmy w jednej z pizzerii ale myślę, że wszystkie trzymają tą samą jakość składników i ciasta.

Dane adresowe

Papa John’s
Kasprzaka 29/31
Warszawa

https://www.papajohns.pl
https://www.facebook.com/PapaJohnsPolska

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze