Polecam pyszne, smaczne, bardzo proste w przygotowaniu puree z pietruszki. Puree podamy z masłem i mlekiem. Jest to idealny dodatek do obiadu, który świetnie zastąpi tradycyjne ziemniaki, albo klasyczną wersję puree ziemniaczanego.

Puree można przygotować praktycznie z każdych warzyw. Możemy przygotować puree ziemniaczane, puree z dyni, czy puree z marchwi. Ja postanowiłem sprawdzić jak smakuje puree z pietruszki. Nie ma jednego sprawdzonego sposoby na przygotowanie puree z pietruszki.

Puree to tak dania przygotowane z dowolnych warzyw, które po ugotowaniu są blendowane, rozgniatane z dodatkiem ulubionych przypraw oraz masłem i mlekiem. Jeśli nie jesteście na diecie, to możecie zawsze dodać 1 łyżeczkę śmietany. Danie będzie jeszcze bardziej kremowe.

Pietruszkę do tego dania możemy ugotować w wodzie, albo w mleku. Warzywa będą znacznie bardziej delikatniejsze. Ja jednak wole bardziej wyraziste dania, więc przygotuję je na wodzie, oczywiście odpowiednio przyprawionej.

Na moim blogu kulinarnym znajdziecie wiele ciekawych pomysłów na pyszne dania, dodatki do potraw. Chyba klasyką są już frytki z batatów w 30 minut, albo w sezonie wyśmienicie smakują frytki z dyni. Oba te dania są bardzo dietetyczne i co najważniejsze zdrowe.

Puree z pietruszki podaję praktycznie do każdego dania, będzie świetnia pastowało do kotletów schabowych, czy mielonych. Świetnie sprawdzi się również w przypadku pieczonego kurczaka, czy pieczonej piersi z kaczki.

Puree z pietruszki
Puree z pietruszki

Puree z pietruszki składniki

  • 4-5 pietruszek
  • 3-4 ziarenka ziela angielskiego
  • 3 liście laurowe
  • szczypta soli
  • szczypta pieprzu
  • 100ml mleka
  • 1 łyżka masła
  • ewentualnie 1 łyżka śmietany

Jeśli zdecydujecie się na dodatek śmietany, to dajcie odrobinę mniej mleka. Poza tym, nie polecam dodawać od razu całego mleka tylko wlewać je porcjami. Będziemy mieli pewność, że puree nie będzie zbyt rzadkie.

Puree z pietruszki przepis

Pietruszkę obieramy i wkładamy do garnka. Zalewamy ją wodą, wkładamy ziele angielskie i liście laurowe i gotujemy przez około 20 minuty. Na tym etapie nie solę warzyw, puree z pietruszki będę solił i doprawiał na sam koniec. Ja warzywa kroję w mniejsze kawałki, znacznie szybciej się ugotują.

Puree z pietruszki

Jeśli zależy Wam, aby smak warzyw był jeszcze bardziej delikatny, możecie ugotować je w mleku. Musicie jednak pilnować, aby podczas gotowania mleko nie wykipiało.

Po ugotowaniu warzywa odcedzamy, wkładamy do miski, dodajemy masło, mleko, ewentualnie śmietanę, szczyptę soli i pieprzu i blendujemy. Próbujemy i ewentualnie dosalamy.

Ja zazwyczaj podaję puree z pietruszki w osobnej miseczce, albo kładę odrobinę na talerzu i pojedynczym ruchem rozcieram.

Puree z pietruszki
Puree z pietruszki

Smacznego!