Lato to czas pikników i przyjęć wyprawianych na świeżym powietrzu, a co za tym idzie — także przygotowywania ciast na te okazje. W dodatku jest to idealny moment, by wykorzystywać królujące teraz pyszne, sezonowe owoce. Soczyste truskawki, maliny, czereśnie, jagody, brzoskwinie czy morele nadają wypiekom niepowtarzalnego smaku, ale i pięknych, wakacyjnych kolorów. 

Wolne, wakacyjne chwile oraz długie słoneczne dni i przyjemne ciepłe wieczory sprzyjają wspólnemu spędzaniu czasu przy stole. Warto myśleć o organizacji takiego wspólnego czasu — planować nie tylko menu, ale też sposób podania oraz transportu wybranych przysmaków na miejsce spotkania. 

Opakowania na ciasta są więc bardzo istotne w całym przedsięwzięciu — niezależnie od tego, czy przygotowujesz wypiek we własnym domowym zaciszu, czy jesteś cukiernikiem i sprzedajesz torty na takie przyjęcia. W końcu bez pysznego ciasta nie ma pełnego świętowania, a oprócz wyglądu oraz smaku bardzo ważne jest, by przygotowana słodkość dotarła w całości i bez szwanku w przeznaczone miejsce

Jakie opakowania na ciasto wybrać?

Rynek oferuje duży wybór najróżniejszych opakowań na ciasta. Nie bez powodu jednak najpopularniejszą opcją są te jednorazowe — ze względu na to, że łączą w sobie prostotę i wygodę ze stabilnym, bezpiecznym transportem. Opcji jest wiele i znalezienie pudełka, łączącego w sobie najważniejsze cechy nie jest przeszkodą nie do przeskoczenia. 

Należy szukać takich opakowań, które są odporne na wilgoć, bezpieczne do użytku w zamrażalce czy lodówce, bezzapachowe… a przy mogą być jeszcze całkowicie kompostowalne! Jeśli jednak koniecznym elementem jest np. okienko na ciasto czy potrzeba, by opakowanie było transparentne można wybrać takie wykonane z PETu — jednego z najczęściej przetwarzanych tworzyw sztucznych na świecie. W końcu w procesie recyklingu można przerobić go później na inne produkty.  

W końcu w dzisiejszych czasach wygląd i jakość równie mocno odpowiadają za wrażenia i są tak samo ważne jak smak. Opakowania stanowią więc nie tylko zabezpieczenie produktu, ale odpowiadają za dobre pierwsze wrażenie konsumentów czy naszych gości, co także jest istotne. 

Najwyższej jakości opakowania na ciasta można znaleźć w hurtowni z artykułami dla gastronomii CANTINO. To szeroki wybór opakowań i podkładów pod torty, pudełek na ciastka i ciasta z okienkiem lub uchwytem, pojemników cukierniczych z PETu oraz foremek na muffinki. Niezależnie od tego czy potrzebujesz tych produktów do swojej tortowni, cukierni restauracji, firmy cateringowej czy też na własny użytek — spełnią Twoje oczekiwania. 

Materiał partnera.