Marzeniem każdego urlopowicza jest, by czas spędzony na relaksie płynął niezwykle wolno. Kraina Ślimaka to miejsce, w którym można zwolnić codzienne obroty i zregenerować ciało oraz umysł. W tym niezwykłym miejscu każdy znajdzie coś dla siebie zaczynając od wyjątkowych smaków, przez aktywne formy wypoczynku, aż po błogi odpoczynek w SPA.

Niezwykłe smaki w Krainie Ślimaka

Od tysięcy lat ślimaki gościły na stołach, dziś można spróbować pysznych dań w naszej krainie. W starożytnym Rzymie były traktowane jako afrodyzjaki, a ludzie przypisywali im lecznicze właściwości. Rzymscy wojownicy dodawali ślimaki do swojej diety przed ważnymi wyprawami bojowymi.

Polska słynie z hodowli ślimaków jadalnych, a w naszym kraju dania ze ślimaków stają się coraz bardziej popularne. Przepisy na dania ze ślimakami w roli głównej były obecne w wielu staropolskich księgach kucharskich, dawniej bardzo często gościły na naszych stołach. Wpływ na to miały nasze dobre stosunki z Francją, gdzie ślimaki są rarytasem do dziś i cały czas są uważane za ogromny przysmak.

Winniczki, czyli najpopularniejsza odmiana ślimaka są w Polsce objęte ochroną, jednak aby zjeść pyszne danie ze ślimaków warto zaufać specjalistom, czyli naszym kucharzom, którzy tworzą przepyszne dania ze ślimaków pochodzących z pewnego źródła!

Kraina Ślimaka, czyli mix pysznej kuchni i doskonałego wypoczynku
Ślimak winniczek

Skąd biorą się ślimaki w daniach?

Zalew Wiślany, Warmia i Powiśle to jedne z największych naturalnych siedlisk winniczków w Polsce, lecz produkcja ślimaków odbywa się także na specjalnych farmach, w zamkniętych pomieszczeniach i pod ścisłą kontrolą. 

Mięso ślimaków jest niezwykle zdrowe i często używane do dań dietetycznych. W ich mięsie jest wiele witamin i składników mineralnych takich jak: żelazo, wapń, potas, sód, magnez itp. Mają w sobie dużo białka i dodają dużo energii. Mają w sobie także pektynę, działającą anty-nowotworowo oraz wspierają działanie układu odpornościowego. Ciekawostką jest, że ich śluz jest wykorzystywany do produkcji wysokiej klasy kosmetyków nawilżających.

Ślimaki są niezwykle popularne we kuchniach Francji, Portugalii, Hiszpanii, Grecji oraz we Włoszech. W każdym z tych państw przyrządza się je inaczej. Nasza restauracja czerpie najlepsze inspiracje z wielu krajów, a nasi kucharze tworzą pyszne dania! Przystawki, zupy oraz główne dania ze ślimaków, do tego desery, a nawet ślimakowe hamburgery!

Oprócz niezwykłych dań w Krainie Ślimaka można zrelaksować się podczas pobytu w SPA lub podziwiać piękne widoki w agroturystyce, do której turyści zawsze chcą wracać! Tutaj czas płynie wolniej, a nasi goście mogą skorzystać ze wszystkiego co oferują: Restauracja NOVA, SPA Jarzębinowy Dobrostan i Przystań Grupy Wodnej.

Przystań Grupy Wodnej
Przystań Grupy Wodnej

Pyszna kuchnia w Restauracji NOVA

Kraina Ślimaka to połączenie przepysznej kuchni, agroturystyki, SPA i aktywnej formy wypoczynku. W tym wspaniałym regionie można zjeść przepyszne jedzenie w Restauracji NOVA, która jest miejscem dla koneserów oryginalnych smaków, a menu łączy tradycyjne regionalne potrawy z nowoczesnymi smakami serwowanymi przez najlepszych kucharzy. 

Tu można spróbować niezwykle pysznych dań przygotowanych z mięsa i śluzu ślimaków. W restauracji często odbywają się warsztaty kulinarne ze znanymi kucharzami, live cooking oraz niezwykłe degustacje i pokazy. Dla małych smakoszy jest przygotowana mini farma ślimaków, ścieżka edukacyjna oraz plac zabaw.

Pyszna kuchnia w Restauracji NOVA
Pyszna kuchnia w Restauracji NOVA

Relaks w Jarzębinowy Dobrostan

Kraina Ślimaka to także kompleks noclegowy „Jarzębinowy Dobrostan” położony w zacisznej okolicy, w którym znajduje się 38 pokoi i 100 miejsc noclegowych. Kompleks cały czas się rozwija i już wkrótce powstaną letniskowe domki dla wszystkich poszukujących spokoju i wytchnienia od codziennych obowiązków. 

W restauracji hotelowej serwowane są pyszne dania tradycyjne oraz przygotowane ze ślimaków. Duży ogród, baseny i SPA zachęcają do częstych wizyt, podczas których można skorzystać z masaży oraz innych kosmetycznych zabiegów.

Relaks w Jarzębinowy Dobrostan
Kosmetyki Limako
Relaks w Jarzębinowy Dobrostan
Relaks w Jarzębinowy Dobrostan

Moc atrakcji w Przystani Grupy Wodnej w Elblągu

Każdy kto chce odpocząć na łonie natury znajdzie tu coś dla siebie, ponieważ w Krainie Ślimaka koniecznie trzeba odwiedzić Przystań Grupy Wodnej w Elblągu. Wyprawy kajakowe, całoroczna szkółka żeglarska, obozy sportów wodnych i półkolonie to tylko niektóre propozycje szkółki dla młodych wilków morskich. Grupa Wodna organizuje także rejsy na przekop Mierzi Wiślanej oraz wiele ciekawych eventów, a to wszystko pod okiem profesjonalnych i wysoko wykwalifikowanych instruktorów sportów wodnych.

Moc atrakcji w Przystani Grupy Wodnej w Elblągu
Moc atrakcji w Przystani Grupy Wodnej w Elblągu
Moc atrakcji w Przystani Grupy Wodnej w Elblągu
Moc atrakcji w Przystani Grupy Wodnej w Elblągu

Wydarzenia w Krainie Ślimaka

W Restauracji NOVA cyklicznie odbywają się imprezy w stylu slow life i live cooking, podczas których gościmy największe kulinarne sławy.

W piątek 10 czerwca odwiedził ją znany i lubiany Karol Okrasa, dając pokaz swoich kulinarnych umiejętności przygotowywał na oczach gości dwie potrawy. Jedną z nich stworzył z mięsa ślimaka, a druga była typowym regionalnym daniem. Nasi goście mieli możliwość spróbowania tych niezwykle pysznych dań. Po pokazie Karola Okrasy goście mieli możliwość zwiedzania farmy i galerii ślimaka.

Karol Okrasa w Restauracji NOVA
Karol Okrasa w Restauracji NOVA

Ten znakomity kucharz przygotował dwa przepyszne dania – zupę rybną na aromatycznym wywarze z pieczonych kości, ości i warzyw podaną z pulpecikami rybnymi. W połączeniu ze świeżą kolendrą, limonką i słodką śmietanką smakowała wyśmienicie.

Zupa rybna na aromatycznym wywarze z pieczonych kości, ości i warzyw podaną z pulpecikami rybnymi
Zupa rybna na aromatycznym wywarze z pieczonych kości, ości i warzyw podaną z pulpecikami rybnymi

Oraz pyszne kaszotto na bazie kaszy pęczak z pesto z czosnku niedźwiedziego, dodatkiem orzeszków ziemnych, sera Grana padano i głównego bohatera spotkania – mięsa ze ślimaków. Wszystkie składniki tworzyły pyszne, kremowe połączenie smaków.

kaszotto na bazie kaszy pęczak z pesto z czosnku niedźwiedziego, dodatkiem orzeszków ziemnych, sera Grana padano i głównego bohatera spotkania - mięsa ze ślimaków
Kaszotto na bazie kaszy pęczak z pesto z czosnku niedźwiedziego, dodatkiem orzeszków ziemnych, sera Grana padano i głównego bohatera spotkania – mięsa ze ślimaków

Kraina Ślimaka przywiązuje ogromną wagę do wysokiej jakości produktów, oferując komfortowe spędzenie wolnego czasu. Nowoczesny design połączony z tradycją potraw regionalnych tworzy niezwykły klimat, do którego chce się wracać.

puszki

Gdzie przeczytać więcej o Krainie ślimaka?

Facebooku – https://www.facebook.com/wkrainieslimaka
Strona www – https://krainaslimaka.pl/pl/