Wino - Stary Mnich - wygląd
Różności

Wino Stary Mnich – półsłodkie

Na swoim blogu poruszam tematykę kulinarną, więc nie może w nim zabraknąć także opisu dodatku do potraw jakim jest wino. W tym cyklu będę zamieszczał co jakiś czas recenzję różnych win jakie można kupić w sklepie. Nie będę to wina z najwyższej półki, a postaram się pokazać, że możemy znaleźć bardzo dobre i tanie wina.

Wina podajemy praktycznie do każdej kolacji oraz uroczystego obiadu. Kieliszek wina poprawia trawienie, oraz wzmacnia smak każdego dania.
Aby się dobrze komponowały z daniem powinny być umiejętnie dobrane. Jednak w tym cyklu zajmę się prezentacją win, a nie ich odpowiednim doborem do dań.

Wino Stary Mnich

Białe półsłodkie wino z Mołdawii. Jak zostaliśmy zapewnieni na etykiecie było ono rozlane w kraju produkcji a jest tylko importowane przez polską firmę. Warto też zwrócić uwagę na bardzo ciekawy sposób sprzedaży wina, nie jest to zwykła butelka, a butelka w opakowaniu.

Wino - Stary Mnich - wygląd

Jest to wino gronowe o bardzo wyrazistym i świeżym smaku. Nie czujemy w winie posmaku siarki (wykorzystywana do zatrzymania fermentacji), tak więc nie jest to wino rozprowadzane w sklepach jako „masówka”.

Kolor jest bardzo jasny i bardzo klarowny, nie znajdziemy w nim żadnego miąszu winogron.

 

Ma bardzo ciekawy aromatyczny zamach, wyczuwamy w nim aromat kwiatowy oraz świeży zapach winogron.

Doskonale pasuje jako dodatek do słodkości – ciast lub deserów, ale także ciekawym rozwiązaniem, może być podanie go do drobiu przygotowanego na słodko, np. kurczak podany z ananasem z ryżem.

Jedynym mankamentem jaki zauważyłem jest moim zdaniem jakoś korka, przypomina on korek drewniany ale po wierzchu jest pomalowany jakąś sztuczną substancją, jednak czy możemy oczekiwać czegoś więcej o wina rozprowadzanego w tak niskiej cenie (o tym za chwilę)

Wino udało mi się kupić w Carrefour’e i było naprawdę wyjątkowo tanie, jak na tak bardzo dobry jakościowo produkt. Cena wina była w granicach ok. 12 złotych.

Tak więc podsumowując, jeśli poszukujemy dobrego wina jak najbardziej mogę polecić wino – Stary Mnich.

4 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ewcia
24 listopada 2011 16:55

Zazwyczaj wina w tej cenie są mało atrakcyjne i nie ma zadnej przyjemności z ich pica. Ale cena 12 zl to nie majątek i chyba warto się przekonać jak smakuje to wino.

Rud
17 stycznia 2012 00:19

Na etykiecie (o ile można to tak nazwać) jest napisane 'zawiera siarczyny’, zatem wino zostało zasiarkowane, lecz na tyle umiejętnie, że nie czuć tego w smaku. Wino owszem, jest masówką – świadczy o tym brak rocznika (jest kupażowane), i na pewno nie tj napisał importer – z najlepszych plantacji ;) Substancja na korku, o której wspominasz, nie chcę się spierać (może ktoś mnie poprawi..) ale może służyć do zamknięcia przetchlinek,co ma uniemożliwić dostęp powietrza i w konsekwencji jego zepsucie (niestety wina w sklepach stoją, zamiast leżeć..)
Ale fakt, za taką cenę jest nie złe. Szkoda tylko, że półsłodkie bo czerwona jego wersja ma potencjał – pytanie tylko na ile wyczuwalne aromaty są prawdziwe…
Pozdrawiam!

rad
18 lutego 2012 20:02

Jeszcze jeden minus że jak z butelki sciągniemy materiałową etykietę można zobaczyć że na butelce zostały ślady kleju oraz papieru oznacza to że z butelki orginalne papierowe etykiety zostały zerwane – pytanie pozostaje dlaczego?