Stary Mnich - wino czerwone - polslodkie - butelka
Różności

Czerwone wino stary mnich – półsłodkie

Dziś z okazji zbliżającego się nowego roku miałem okazję skosztować kolejnego wina. To wino to – czerwone wino stary mnich, tym razem w wersji czerwonej, półsłodkie. Jest to wino gronowe pochodzenia mołdawskiego.

Czerwone wino stary mnich prezentuje się na pierwszy rzut bardzo ładnie, ciekawie opakowana butelka naprawdę zachęca do zakupu i daje nadzieję na ciekawy smak.

I jeśli chodzi o to wino, to chyba jego plusy na tym się kończą, w przeciwieństwie do wina białego nie ma ono aż tak wyrazistego gronowego, słodkiego smaku, raczej bardziej bym się pokusił o stwierdzenie, że jest to wino półwytrawne. Trzeba jednak przyznać, że pomimo, iż jest to wino cenowo z dolnej półki (o tym dalej) to nie czuć w jego smaku siarki, którą wykorzystuje się do zaprzestania fermentacji.

Stary Mnich - wino czerwone - polslodkie - butelka

Da się wyrzuć w jego zapachu gronowy aromat, aczkolwiek w odróżnieniu do wina białego nie ma takiego świeżego, ożeźwiającego zapachu. A moim zdaniem powinno mieć, bo powinno być podawane do deserów.

Do wyglądu samego wina nie można mieć żadnych zarzutów jest ono bardzo klarowne, bo czerwoną barwę i nie znajdziemy w nim miąszu owoców. Także tutaj wielki plus.

Cena wina, tak jak jego brata – wina białego – jest bardzo niska ok. 12 PLN w jednym z supermarketów. Jednak mając wybór zdecydowałbym się na wino białe, zdecydowanie bardziej mnie zachwyciło.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze