Śledź po kaszubsku

Zapewne każdy choć raz w życiu spróbował potrawy ze śledzia. Ryba ta przygotowywana jest na wiele sposób. Jednym z nich jest śledź po kaszubsku. Śledzie po kaszubsku to tak naprawdę nic innego jak śledzie w sosie pomidorowym z delikatną nutką słodyczy, która drażni nasze kubki smakowe. Jest to wyśmienite i bardzo smaczne danie.

Bardzo ciekawy smak powoduje, danie to różni się od tradycyjnych śledzi w oleju z cebulką czy zalewie octowej z cebulką. Śledzie po kaszubsku przepisy występują na wielu stronach zajmujących się tematyką kulinarną.

Śledzie po kaszubsku

Wiele osób sięga po nie aby przygotować pyszne danie na święta, gdyż to danie jest na tą okazję idealną przekąską. Naszą potrawę możemy delikatnie zmodyfikować i dość często właśnie ludzie robią śledzie po kaszubsku z rodzynkami. Rodzynki, żurawina czy cukier zapewniają właśnie ten indywidualny i unikalny smak daniu jakim są właśnie śledzie po kaszubsku.

Jeżeli jeszcze nie miałeś okazji wypróbować tego dania to warto, gdyż śledź po kaszubsku w lekko słodkiej wersji z dodatkiem rodzynków to niebo w gębie.