Jak działa dieta pudełkowa?
Dieta

Jak działa dieta pudełkowa?

Coraz więcej osób czuje potrzebę jeść zdrowo, ale większość osób przechodzi na dietę, aby po prostu schudnąć i zrzucić kilka nadprogramowych kilogramów. Niestety nie zawsze same fizyczne ćwiczenia przynoszą oczekiwany efekt, albo wręcz nie mamy na nie zbyt dużo czasu. Zbilansowana dieta to podstawa, aby nie tylko cieszyć się dobrym zdrowiem, ale też żeby osiągnąć optymalne efekty odchudzania.

Od czego zacząć?

Przede wszystkim o tym jaka dieta jest dla nas decydują choroby układu pokarmowego i alergie, które wykluczają nam pewne produkty. Ale chcąc schudnąć ważne jest też to ile jemy kalorii. Warto sprawdzić kalkulator BMI, ponieważ może się okazać, że wbrew temu co myślimy nasza waga jest prawidłowa i wystarczy zastąpić produkty z „pustymi kaloriami”, tymi pełnowartościowymi, aby czuć się lepiej.

Sprawdzając wyniki z kalkulatora BMI wiemy jaką liczbę kalorii należy zjadać, jest to podstawa do rozpoczęcia mądrej i skutecznej diety odchudzającej.

Przykładowo młoda kobieta, która nie uprawia sportu waży 55 kg i mierzy 165 cm powinna zjadać 1600 kcal, ale minimalne zapotrzebowanie energetyczne jej organizmu to już tylko 1360 kcal. Oznacza to, iż aby schudnąć powinna trzymać się minimalnej granicy, co nazywa się również redukcją.

Jednak samemu wcale nie łatwo jest wyliczyć czy spożywane przez nas posiłki mają odpowiednią wartość kaloryczną, a przede wszystkim czy są w nich dobrze zbilansowane węglowodany, tłuszcze i białka.

Dieta pudełkowa

Bardzo popularną dietą, która pomaga na przykład utrzymywać jadłospis ze względu na ilość kalorii oraz różne alergie czy choroby jest dieta pudełkowa. Jest to jedna z najpopularniejszych diet – jest szybka i wygodna, a do tego gwarantuje dobre efekty, bo dostaje się zbilansowane posiłki i gotowy jadłospis.

Catering dietetyczny może być bardzo różny. Do wyboru są pudełka dla osób na diecie bezglutenowej, dla wegetarian, dla osób nie jedzących ryb i owoców morza czy też dla tych intensywnie trenujących, a wreszcie i dla tych co po prostu chcą schudnąć. Dlatego też bez trudu można wybrać idealną dietę dla siebie.

Taka dieta układana jest przez dietetyka, który opracowuje odpowiedni program dietetyczny i dobiera składniki w taki sposób, aby móc z nich przygotować smaczne posiłki.

W czasie trwania diety otrzymujemy 5 zbilansowanych posiłków dziennie. Zwykle rano dostarczane są one przez kuriera pod wskazany adres. W związku z tym nie trzeba tracić czasu na samodzielnie dobieranie diety czy składników. Otrzymamy smaczne i zdrowe posiłki. Jest to jeden z powodów, dla których coraz więcej osób wybiera właśnie ten rodzaj diety.

Jak działa dieta pudełkowa?

Zalety diety pudełkowej

Dieta pudełkowa jest tak popularna, ponieważ ma wiele zalet. Przede wszystkim szybkość przygotowywania posiłków, dostarczane są one każdego dnia i wystarczy je tylko skomponować, czy podgrzać, aby nadawały się do zjedzenia.

Nie będzie zatem wymówki, że nie mamy czasu na gotowanie czy też zakupy. Poza tym nie każdy też umie i lubi gotować. Szczególnie te osoby odniosą duże korzyści z diety pudełkowej, ponieważ wszystkie posiłki będą przygotowane przez profesjonalnego kucharza, a skomponowane przez dietetyka, który wie jak połączyć składniki, aby dania były smaczne. Wygodne jest też to, że nie trzeba liczyć kalorii czy proporcji posiłków, ponieważ to wszystko zostało już policzone.

Takie posiłki można też zabrać ze sobą w lunch boxie do pracy, albo nawet zamówić ich dostawę w przerwie lunchowej.

Dlatego też można powiedzieć, że są idealnym rozwiązaniem dla osób zapracowanych, które nie mają czasu na gotowanie. Szukając odpowiedniej diety warto zajrzeć TUTAJ.

1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Kinga
17 września 2019 19:21

Dieta pudełkowa jest bardzo fajnym rozwiązaniem szczególnie dla zapracowanych moim zdaniem :) Sama nie mam czasu gotować, a odkąd zamawiam catering od wysmakowani.waw.pl mam pewność, że odżywiam się zdrowo i regularnie, mam lepsze samopoczucie a waga spada w dół :)