Okres przedświąteczny bywa naprawdę stresujący i pracowity, ale bez problemu możesz go nie tylko przetrwać, ale nawet upajać się nim. Wystarczy, że dowiesz się, w jaki sposób zaoszczędzisz czas. Już kilka naszych metod skutecznie pozwoli Ci cieszyć się nadchodzącymi świętami.

Najlepsze sposoby na oszczędność czasu przed świętami

Przygotuj listę zakupów i zadań

Dobra organizacja zaczyna się od listy – z jej pomocą nie będziesz musiał przejmować się tym, że nagle zabraknie Ci maku na makowiec, miodu na pierniki bądź cytryny do karpia. Dlatego już w połowie listopada zacznij przygotowywać listę zakupów i stopniowo uzupełniaj te zapasy. Najlepiej, jeśli podzielisz ją na świeże oraz trwalsze produkty, a tym samym będziesz wiedział, kiedy należy je kupić. Pamiętaj, żeby odhaczać towary, które już zostały zakupione. Na te produkty przeznacz też osobną przestrzeń, abyś przez przypadek nie zużył ich wcześniej.

Oprócz listy zakupów możesz przygotować listę zadań, jakie masz do wykonania – razem z ubiorem choinki, wybraniem prezentów i ich zapakowaniem, a także daty, kiedy chcesz przygotować dane potrawy lub rozpocząć porządki.

Zrób zakupy przez Internet z szybką dostawą do domu

Czy wiesz, że to właśnie zakupy pochłaniają mnóstwo wolnego czasu przed świętami? Dlatego skorzystaj wtedy ze sklepu spożywczego online. Już wcześniej możesz przeglądnąć ofertę najpopularniejszych aplikacji i wybrać konkretne produkty. Lisek.app sklep z dostawą do domu zapewnia Ci nie tylko wygodę, ale przede wszystkim zaoszczędzi Twój czas, bo nie będziesz spędzać wolnych chwil w kolejce. Taka forma zapewnia też dowóz zakupów do domu nawet w 15 minut. 

Rozdziel zadania po domownikach

Jeśli nie mieszkasz sam, to pamiętaj o tym, żeby w przygotowania świąteczne zaangażowała się cała rodzina. Skorzystaj z listy z zadaniami i przydziel niektóre z nich odpowiednim osobom. Dzieci z pewnością będą się świetnie bawiły przy lepieniu pierogów, myciu podłóg lub ubieraniu choinki. Dla dorosłych zostaw okna i przygotowywanie trudniejszych posiłków.

Zacznij przygotowywania z wyprzedzeniem

Nie musisz rozpoczynać przygotowywań na tydzień przed świętami. Będziesz znacznie spokojniejszy, jeśli niektóre sprawy załatwisz z większym wyprzedzeniem. W końcu nawet miesiąc wcześniej możesz zrobić pierogi oraz kapustę z grzybami, a także kupić prezenty i niektóre produkty spożywcze.

Skorzystaj z gotowych rozwiązań lub je zamów

Naprawdę nic złego nie ma w tym, żebyś w tym roku skorzystał z gotowych rozwiązań. Po prostu wcześniej przetestuj kilka opcji, abyś był pewien, jaki smak mają dane produkty. Bez problemu możesz tak zrobić z uszkami czy pasztecikami. Z pewnością znajdziesz je w supermarkecie – mogą być mrożone lub świeże. Ciekawą opcją są też gotowe pierogi – bardzo często przed świętami oferują je pierogarnie, restauracje bądź piekarnie. W każdym z tych przypadków będziesz zachwycony jakością farszu i delikatnością ciasta. Dzięki temu zyskasz naprawdę smakowite dania, a przede wszystkim zaoszczędzisz mnóstwo czasu.

Jeśli jesteś miłośnikiem wypieków, to koniecznie zamów w pobliskiej piekarni kilka kostek pieczywa. Samodzielne przygotowanie pochłania mnóstwo czasu, więc z pewnością pomoże Ci to spokojniej przygotować się do świąt.

Jak zaoszczędzić czas w trakcie przygotowań przedświątecznych?
Jak zaoszczędzić czas w trakcie przygotowań przedświątecznych?
Materiał partnera.