Sałatka gyros

Sałatka gyros to jedna z najpopularniejszych sałatek w wielu domach. Jest pyszna, aromatycznie i do tego bardzo fajnie wygląda. Pyszna i piękna sałatka gyros warstwowa. Sałatka ta bardzo często pojawia się na stołach, bowiem kurczak jest to produkt, który jest uwielbiany przez dzieci, więc jest to przysmak, który zjedzą także małe pociechy. Sałatka gyros wydaje się trudna w przygotowaniu, lecz przepis na sałatkę z kurczakiem jest bardzo prosty i szybki.

Oczywiście mięso przygotowane w domu nie smakuje tak samo dobrze, jak to przygotowane w restauracjach, jednak z tego przepisu na sałatkę gyros postaramy się przygotować je jak najbardziej zbliżone do oryginały.

Sałatka gyros przepis

Sałatka gyros przepis jest robiona z kurczaka odpowiednio doprawionego. Kurczak powinien być zamarynowany w przyprawie „gyros” dodatkowo do sałatki dodajemy warzywa. W moim wypadku jest to cebula, kukurydza, papryka i jeden z kluczowych składników kapusta pekińska.

Wszystkie składniki sałatki gyros łączymy przy pomocy majonezu, albo ze zrobionym chwilę wcześniej sosem czosnkowym. Do swoich sałatek możecie użyć dowolnych dodatków, które lubcie.

Ja sobie nie wyobrażam tej sałatki bez ogórka konserwowego, albo świeżego to wszystko oczywiście zależy od tego co macie w domu. Kapustę pekińską możecie zastąpić na przykład sałatą lodową.

Jeśli posmakowała Wam sałatka gyros to może skusicie się na pyszną sałatkę z tortellini, czy sałatkę z kuskus. Mój blog kulinarny to nie tylko pyszne, różnorodne sałatki to również wiele pomysłów na słodkie desery, a także na sernik bez pieczenia.