Wina z RPA zdobywają serca koneserów na całym świecie, odkryj niezwykłe smaki pochodzące z południowej Afryki!
Piwniczka

Wina z RPA zdobywają serca koneserów na całym świecie, odkryj niezwykłe smaki pochodzące z południowej Afryki!

Od kilku lat wina z RPA cieszą się w Polsce rosnącą popularnością. Nic w tym dziwnego, ponieważ od dawna zdobywają również serca koneserów na całym świecie. Wybrane gatunki serwowane są w prestiżowych hotelach, czy też w restauracjach z gwiazdkami Michelin. Niektóre z win z Republiki Południowej Afryki co roku biją się o laur najlepszego wina świata. Zachęcamy do odkrywania niezwykłych smaków wina RPA w ofercie REDi WINES.

Krótka historia win z Republiki Południowej Afryki

Wina znane i uprawiane są w RPA już od kilkuset lat. Zawdzięczamy to przede wszystkim Europejczykom, którzy zamieszkiwali południe Afryki. Wśród nich dominowali Holendrzy. Lokalni mieszkańcy chłonęli wiedzę w zakresie upraw i produkcji wysokiej jakości wina, co teraz możemy dostrzec w ofercie lokalnych winnic. Znajdują się w niej wyjątkowe gatunki win, które podbijają serca smakoszy na całym świecie. Nic więc dziwnego, że spotkasz je w najbardziej prestiżowych lokalach świata. Obecnie wina z RPA to prawdziwy znak jakości. 

Najpopularniejsze szczepy winne obecnie uprawiane w RPA

Doskonałe warunki pogodowe i unikalny w skali świata klimat sprawiają, że na ziemiach Republiki Południowej Afryki z powodzeniem rosną różne szczepy winne. Warto wymienić jednak te, które cieszą się największą popularnością wśród producentów oraz koneserów wina. Obecnie w sektorze czerwonych win dominują uprawy takich gatunków jak: Cinsault, Cabernet Sauvignon, Shiraz, Merlot i Pinotage, który jest jedynym w stu procentach pochodzącym z RPA. Poza winami czerwonymi od lat uznanie koneserów i znawców win zdobywają gatunki białe. Największą popularnością w RPA cieszą się sprawdzone i uniwersalne szczepy: Chardonnay, Sauvignon Blanc i Chenin Blanc. W bogatej ofercie win znajdują się również różowe odmiany. 

Co ciekawe, wśród win produkowanych w Republice Południowej Afryki z powodzeniem można znaleźć zarówno wina jednogatunkowe, jak i blendy. Te ostatnie występują w różnych konfiguracjach. 

Różnorodność smaku i aromatu 

Na uwagę zasługuje różnorodność smaków i aromatów, które występują w winach z Republiki Południowej Afryki. Duży wpływ na to ma jakość gleby, na której dojrzewają winorośle. Ziemia w RPA bogata jest w minerały i składniki odżywcze, co następnie przekłada się na smak danego trunku. Będzie on się różnił w zależności od tego, w którym regionie Republiki Południowej Afryki prowadzona jest uprawa. Na różnorodność i oryginalność lokalnych win wpływ mają także prądy oceaniczne. To one w dużym stopniu regulują tempo wzrostu i dojrzewania winorośli. Dzięki temu wina jednego gatunku pochodzące z różnych winnic mogą znacznie różnić się smakiem i aromatem. 

Na niezwykłe smaki win z RPA wpływa również metoda ich produkcji. W miarę możliwości cenieni winiarze z południa Afryki stawiają na naturalne metody produkcji, w tym ręczne zbiory i sortowanie owoców. To również ma wpływ na jakość wina oraz jego wyjątkowość. 

Wina z RPA zdobywają serca koneserów na całym świecie, odkryj niezwykłe smaki pochodzące z południowej Afryki!

Wina z charakterem dla najbardziej wymagających 

Bez dwóch zdań wina pochodzące z RPA posiadają wyjątkowy charakter i spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających koneserów. Wśród winnic wyróżnia się przede wszystkim Creation. Należy ona do najlepszych na świecie i została wybrana najlepszą winnicą Afryki. Oczywiście wśród win z RPA znajdują się również prawdziwe perełki z innych winnic. Starannie wyselekcjonowane wina cechują się najwyższą rynkową jakością, wyjątkowym smakiem i aromatem, wobec którego trudno przejść obojętnie. 

Zachęcamy do odkrycia wina z RPA z oferty REDi WINES

Bardzo szeroki wybór oryginalnych i starannie dobranych trunków z RPA posiada sklep z winem w Warszawie REDi WINES. Miejsce to tworzone jest przez prawdziwych pasjonatów i znawców wina z Republiki Południowej Afryki. Na bazie wieloletniej współpracy z uznanymi winnicami sprowadzane są do Polski tylko najlepsze produkty. To sprawia, że warto odwiedzić nie tylko sklep, ale również Wine Bar REDi WINES zlokalizowany w Warszawie. Oferta win dostępna jest także w sklepie internetowym rediwines.pl.

Materiał partnera.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze