Pizza z karczochami - Ciao a Tutti DUE
Restauracje

Odrobina Włoch w Warszawie

Ostatnio na blogu pojawił się wpis na temat włoskiej pizzy i naszej krótkiej podróży do słonecznej Italii, gdzie mieliśmy okazję spróbować tego popisowego dania. Postanowiliśmy poszukać w Warszawie miejsca, w którym będziemy mogli skosztować pizzy rodem z Włoch, a jako że nadarzyła się świetna okazja (urodziny Madzi), to postanowiliśmy odwiedzić Ciao a Tutti DUE.

O tej restauracji słyszeliśmy od znajomych bardzo dużo dobrych słów, komentarze w internecie też były bardzo pozytywne, więc wybraliśmy się tam z nadzieją, że pizza będzie jak ta we Włoszech… i muszę Wam powiedzieć ….

Lokalizacja

Ciao a Tutti DUE – to restauracja mieszcząca się przy ulicy Dąbrowskiego 27, mniej więcej pomiędzy ulicą Puławską i Al. Niepodległości. Najłatwiej i najszybciej dojedziecie tam metrem (przystanek Racławicka), albo tramwajem z centrum do przystanku Morskie Oko.

Wystój

Restauracja wygląda jak typowa włoska pizzeria. Na stołach biało-czerwone obrusy w kratę, papierowe podkładki pod talerze i przeźroczyste szklanki na wodę. Na każdego z gości czekają włoskie paluszki. Zaraz po wejściu w oczy rzuca się blat, na którym jest wyrabiana pizza. Restauracja nie jest ogromna, jednak ma sporo stolików. Są ustawione w bardzo przemyślany sposób, aby każdy z gości mógł czuć się komfortowo i miał dla siebie odrobinę prywatności.

Pizza z karczochami - stoliki

Menu

Menu w restauracji nie jest zbyt długie, przede wszystkim znajdziemy w nim pizzę (wiele rodzai) i włoskie sałatki. Mamy do wyboru także wino i włoską wodę mineralną. Czytając menu, z całą pewnością będziecie mogli poczuć się jak we włoskiej pizzerii, no może poza tym… że jest w języku polskim, a nie włoskim :)

Zamawiając pizzę możemy dzielić ją na dwa smaki – ja chciałem spróbować tradycyjnej margherity oraz pizzy z włoską szynką i rukolą. Madzia spróbowała pizzy z karczochami i pizzy z włoską szynką długodojrzewającą.

Na pizzę długo nie czekaliśmy, jest zrobiona na bardzo cienkim cieście (jak we Włoszech) z chrupiącymi brzegami. Ze względu na bardzo cienkie ciasto, nie uda Wam się jeść jej rękoma :) Pizze są podawane z bardzo dużą ilością składników na wierzchu. Ogromny plus :)

Sam smak pizzy jest wyśmienity, jedząc ją z całą pewnością możemy poczuć się jakbyśmy byli we Włoszech. Świetna szynka długodojrzewająca, rozpływająca się mozzarella i pyszne duże kawałki karczochów. Nawet we Włoszech nie zawsze możemy spotkać tak podane pizze. Pizze są bardzo duże, myślę że jedną będą w stanie najeść się 2 osoby :)

Do posiłku zamówiliśmy wodę. Jednak myślę, że następnym razem będziemy musieli spróbować „wina stołowego„, które również jest serwowane w restauracji i słyszeliśmy o nim wiele dobrego.

Pizza z karczochami - pizza margheritta Pizza z karczochami - Ciao a Tutti DUE IMG 3886 Edit

Ceny

Zapewne po recenzji spodziewacie się, że tak przygotowane pizze będą bardzo drogie, nic bardziej mylnego… cena pizzy waha się w przedziale 16-30 parę złotych. I jak wspomniałem wcześniej, możecie dzielić pizzę na dwa smaki. Za obiad dla dwóch osób – 2 pizze, woda, zapłacicie ok. 60 PLN. Warto tutaj wspomnieć, że w popularnych sieciówkach pizza jest znacznie droższa i oczywiście to nie ten sam smak :)

Podsumowanie

Z czystym sumieniem mogę Wam polecić Ciao a Tutti DUE, znajdziecie tam wyśmienitą włoską pizzę. W Warszawie Ci sami właściciele mają również drugą restaurację, więc i tam będziemy musieli się wybrać i sprawdzić czy pizza jest równie dobra.

Uwaga: Jeśli będziecie planowali wybrać się co Ciao a Tutti DUE w weekend koniecznie zróbcie rezerwację, bez niej raczej nie macie szans liczyć na wolny stolik.

 

1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ABC
10 kwietnia 2017 14:59

Byłem i potwierdzam.