Mleczny likier z mleka zagęszczonego
Napoje,  Desery,  Piwniczka

Mleczny likier z mleka zagęszczonego

Facebook

Mleczny likier z mleka zagęszczonego to szybki pomysł na słodki i bardzo prosty w przygotowaniu likier idealny na święta. Likier przygotujemy dosłownie z dwóch składników. Samo przygotowanie nie jest skomplikowane, ale wymaga chwili czasu, potrzebnego na jego gotowanie.

Taki likier możemy przygotować zawsze przed spotkaniem ze znajomymi, bo możemy go pić od razu po przygotowaniu i ostudzeniu.

Zalety likieru mlecznego

  • tylko 2 składniki
  • prosty przepis
  • można pić go od razu

Składniki

  • puszka mleka skondensowanego (530g)
  • 200 ml wódki

Ja używam mleka skondensowanego „Gostyń”, ale każde inne będzie dobre. Jeśli wolicie odrobinę mocniejsze nalewki to dodajcie 50 ml spirytusu, ale trochę więcej wódki.

Mleczny likier z mleka zagęszczonego – jak zrobić

Puszkę z mlekiem wstawiamy do rondelka i wlewamy wodę, tak aby puszka była zakryta w całości. Następnie na bardzo wolnym ogniu, woda ma tylko „pyrkotać” gotujemy ją przez 1,5 godziny. Następnie studzimy i przelewamy mleko do blendera. Nie otwierajcie jej przed ostudzeniem, bo inaczej zabrudzicie całą kuchnię. Mleko zapewne wystrzeli z puszki.

Do blendera dodajemy również wódkę i ewentualnie spirytus. Całość blendujemy i przelewamy do karafki albo butelki. Wkładamy do lodówki i studzimy. Nasz mleczny likier jest gotowy już tego samego dnia.

Mleczny likier z mleka zagęszczonego
Mleczny likier z mleka zagęszczonego

Na zdrówko :)

Facebook

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.