Kochani tym razem postanowiliśmy wybrać się na warszawską Wolę i sprawdzić jak się mają tutejsze kawiarnie. Na cel obraliśmy sobie kawiarnię Aroma Coffee i tam właśnie się udaliśmy.

Hmm…

Gdzie mieści się Aroma Coffee?

Kawiarnia zlokalizowana jest w bardzo szybko rozwijającej się części Woli – Odolanach. Znajduje się w jednym z nowo powstałych bloków. Znajdziecie ją bez problemów, a może zaprowadzi Was tam aromat bardzo dobrej kawy.

Wystrój wnętrza, obsługa

Sama kawiarnia jest niewielkich rozmiarów i jest to połączenie kawiarni ze sklepem z kawą i herbatą. Bardzo fajny pomysł. W środku jest dosłownie kilka stolików, jednak w tak ciepłe dni z przyjemnością można wypić świeżo parzoną kawę w letnim ogródku.

Zaraz po wejściu do środka w nasze oczy wpada półka z wystawionymi różnymi rodzajami kawy, pochodzącymi z całego świata.

Wystrój wnętrza utrzymany jest w ciepłych błękitnych barwach, ściany udekorowane gadżetami nawiązującymi do krajów Ameryki Środkowej, bo właśnie ta część naszego globu ma najdłuższą tradycję w uprawie ziaren kawy.

Za barem – przesympatyczna, niezwykle energiczna osoba, która podpowiada nam jaką kawę powinniśmy spróbować.

Aroma Coffee - kawa z całego świata i nie tylko... Aroma Coffee - kawa z całego świata i nie tylko...

Pyszna kawa i coś słodkiego…

Pomimo, że na dworze było ciepło, oboje z Madzią zdecydowaliśmy się na kawy na ciepło :) Ale znajdziecie również kawy mrożone.

Ja lubię „dużo” więc zdecydowałem się na 0,5l kawy pochodzącej z Kenii. I tutaj ku mojemu zdziwieniu kawa została podana w menzurce w zestawie z filiżanką. Kawa była łagodna w smaku z delikatnie wyczuwalną nutą owoców tropikalnych i wiśni. Pomimo, że lubię kawy mocne, to ta spokojnie zaspokoiła moje upodobania kawowe.

Aroma Coffee - kawa z całego świata i nie tylko... Aroma Coffee - kawa z całego świata i nie tylko...

Madzia jak zwykle zdecydowała się na kawę smakową, jakże mogłoby być inaczej :) Skusiła się na kawę firmową – z delikatnym posmakiem jagód. Jednak nie to było w tym wszystkim najciekawsze, kawa była przygotowana w kolorach nawiązujących do wnętrza kawiarni. Po wierzchu prześliczna dekoracja :) Sam wygląd zachęcał do skosztowania.

Aroma Coffee - kawa z całego świata i nie tylko... Aroma Coffee - kawa z całego świata i nie tylko...

Oczywiście jak kawa to musi być coś słodkiego…

Było Brownie na ciepło – bardzo czekoladowe oraz pyszny świeży croissant z migdałami.

Podsumowanie

Kawiarnia Aroma Coffee to nie tylko bardzo klimatyczne miejsce idealne na szklankę dobrej kawy i  chwilę wytchnienia po całym dniu pracy, ale to również miejsce w którym możemy kupić pyszną kawę pochodzącą z różnych zakątków świata. Każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Szczerze, warto wybrać się tam choć na chwilę i dać poczuć ten aromat kawy.

P.S. Jak lubicie lody – to znajdziecie tam także lody własnej produkcji :)

Dane adresowe

Kawiarnia Aroma Coffee
ul.Ordona 12D Lok U1,
01-237 Warszawa

https://www.aromatkawy.com/pl/
https://www.facebook.com/Aroma-Coffee-Świeżo-palone-kawy-z-całego-świata-wwwaromatkawycom-122831544801212/