Słodki smak buraka sprawia, że zupa z burakiem dla niemowlaka to doskonały posiłek po 6 miesiącu życia dla Twojego dziecka. Zupa buraczana to jeden z pysznych i pożywnych posiłków dla niemowla. Jest niskokaloryczny i ma wysoką zawartość błonnika, witamin i minerałów, które są niezbędne do rozwoju niemowląt.

Zupa z burakiem dla niemowlaka wymaga minimalnego wysiłku w przygotowaniu, a jednocześnie zapewnia maksimum wartości odżywczych, co czyni ją idealną propozycją dla zapracowanych rodziców.

Bogaty kolor i konsystencja sprawiają, że to danie jest atrakcyjne wizualnie nawet dla najbardziej wybrednych maluchów, więc nie zdziw się, jeśli największe niejadki zjedzą je w kilka chwil. Jeśli szukacie również innych posiłków dla Waszych pociech to polecam Wam przepis na pyszną zupę warzywną dla niemowlaków.

Kiedy podawać warzywa dla niemowlaka

  • buraki – po 6 miesiącu życia
  • marchew – po 5-6 miesiącu życia
  • pietruszka – po 5-6 miesiącu życia
  • ziemniaki – po 5-6 miesiącu życia
  • królik – po 6 miesiącu życia

Zupa z burakiem dla niemowlaka składniki

  • 2 niewielkie buraki
  • 1 marchewka
  • 1 pietruszka
  • 1 ziemniak

Najlepiej jest poszukać rolnika, który sprzedaje swoje warzywa z własnej uprawy. Uważajcie, na to co kupujecie, w pierwszych miesiącach życia dziecka trzeba podawać mu to co najlepsze i to co najzdrowsze. Dziecko w tym wieku, może nie mieć do końca dobrze wykształconego układu pokarmowego, więc musimy o niego zadbać.

Zupa z burakiem dla niemowlaka
Zupa z burakiem dla niemowlaka

Zupa z burakiem dla niemowlaka przepis

Buraki myjemy, a następnie obieramy. Ja zawsze robię to w rękawiczkach, aby nie pobrudzić sobie rąk sokiem z buraka, bo później jest go ciężko domyć. Marchewkę, pietruszkę i ziemniaka również myjemy i obieramy.

Aby wszystko nam się szybko i łatwo ugotowało polecam pokroić warzywa na mniejsze kawałki. Warzywa podlewamy wodą. Powinny być zakryte wodą. Zupy z burakiem nie doprawiamy, bo dzieciom do ukończenia 1 roku życia nie powinno się podawać soli.

Zupę gotujemy około 45 minut, warzywa wraz z burakiem powinny być miękkie. Tak długo gotujemy ze względu na buraka, który potrzebuje znacznie więcej czasu. Po ugotowaniu warzywa przekładamy do miski, dodajemy około 75 ml bulionu i blendujemy. W trakcie blendowania sprawdzamy czy zupa nie jest zbyt gęsta, jeśli tak jest to dolewamy bulionu.

Ja zazwyczaj robię dość luźne zupy dla dziecka, bo zbyt gęstymi zupami dziecko, po prostu się zapycha.

Zupa z burakiem dla niemowlaka
Zupa z burakiem dla niemowlaka

Smacznego!