Zupa warzywna na króliku dla niemowląt
Dla dzieci

Zupa warzywna na króliku dla niemowląt

Karmienie dzieci zdrowymi potrawami może być wyzwaniem, ale domowa zupa warzywna na króliku to idealne rozwiązanie. Nie tylko spodoba się kubkom smakowym Twojego malucha, ale możesz dokładnie kontrolować, co się w nim znajduje i upewnić się, że jest pożywne.

Przygotowując zupę jarzynową dla niemowląt i dzieci, ważne jest, aby wybrać odpowiednie warzywa, które są łatwe w trawieniu. Do tej zupy starałem się wybrać również mięso, w stosunku do którego mamy pewność, że nie było faszerowane antybiotykami. W tym przepisie pokażę Wam jak przygotować zupkę dla dzieci, które ukończyły 6 miesiąc życia. Dlaczego właśnie 6 miesiąc?

Ponieważ, jedno z najzdrowszych mięs, jakie możemy podać dziecku, to właśnie królik, a on jest zalecany aby podawać go dopiero po 6 miesiącu życia. A poza tym, to jest ten wiek, kiedy dziecko zaczyna się uczyć nowych struktur, a w zupce będą zapewne wyczuwalne drobinki mięsa.

Ponadto elastyczność dodawania różnych składników sprawia, że zupa jarzynowa jest doskonałym wyborem dla rodziców, którzy chcą tworzyć pyszne posiłki, które pokochają ich dzieci.

Kiedy podawać warzywa dla niemowlaka

  • marchew – po 5-6 miesiącu życia
  • pietruszka – po 5-6 miesiącu życia
  • ziemniaki – po 5-6 miesiącu życia
  • królik – po 6 miesiącu życia

Zupa warzywna na króliku dla niemowląt składniki

  • kawałek królika
  • 2-3 marchewki
  • 1 pietruszka
  • 1-2 ziemniaki

Ja zawsze daję odrobinę więcej warzyw, już pokrojonych w kostkę (dodaję je po 25 minutach gotowania), aby przy okazji ugotować zupę jarzynową dla pozostałych domowników. Ale pamiętajcie nie doprawiamy zupy, zanim nie wyciągniemy warzyw dla niemowlaka.

Zupa warzywna na króliku dla niemowląt
Zupa warzywna na króliku dla niemowląt

Zupa warzywna na króliku dla niemowląt przepis

W garnku zagotowujemy wodę (powinno jej być około 1,5 litra). Następnie wkładamy kawałek umytego królika. Marchewkę, pietruszkę, ziemniaki również obieramy, myjemy i wkładamy do garnka. Zupę gotujemy przez około 25 minut. W tym momencie możemy dodać więcej warzyw pokrojonych w kostkę, aby później na bulionie ugotować zupę.

Przeczytaj także: Słoiczki dla niemowląt BoboVita

Zupę gotujemy przez kolejne 30 minut, aż mięso z królika będzie miękkie i będzie odchodziło od kości. Warzywa też powinny być miękkie. Wyciągamy warzywa i królika.

Mięso z królika obieramy od gości, ale uważając aby nie dostała nam się kosteczka, warzywa dzielimy na mniejsze kawałki. Wszystko wkładamy do wysokiego naczynia dodajemy ok. 75 ml bulionu i blendujemy. Pamiętajcie, aby bardzo dokładnie zblendować składniki, aby dziecko się nie zakrztusiło.

Jeśli zupa jest za gęsta dodajemy jeszcze bulionu. Pamiętajcie, jeśli gotujecie zupę dla dorosłych na tym bulionie, to doprawiajcie ją dopiero, jak przygotujecie zupę dla dzieci.

Tak przygotowaną zupę warzywną na króliku dla niemowląt możecie poporcjować, schować do torebek strunowych i zamrozić. W lodówce może ona stać maksymalnie 48 godzin.

Zupa warzywna na króliku dla niemowląt
Zupa warzywna na króliku dla niemowląt

Smacznego!

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze