Skuteczna dieta dla zapracowanych
Dieta

Zmiana diety? Bądź z tym ostrożny!

Jednym z pierwszych etapów zbijania wagi jest zmiana diety. Choć w sieci nie piszę się o tym za wiele, to najważniejsza nie będzie sama zmiana diety, lecz przede wszystkim sposób jej przeprowadzenia. Drastyczna zmiana przyzwyczajeń kulinarnych będzie dla organizmu szokiem, który może doprowadzić do poważnych problemów z układem krążenia, metabolizmem oraz niewydolności jelit.

Zmiana diety – krok po kroku

W momencie podjęcia decyzji o zmianach nawyków żywieniowych musimy zacząć przyswajać swój organizm do nowego „ja”. Zdaniem dietetyków zmiana powinna przejawiać się warzywnymi dodatkami do codziennych obiadów, a następnie delikatną redukcją składników, które zawierają zabójczy dla organizmu cukier. Warto w tym miejscu podkreślić, jak działa cukier. Otóż cukier uzależnia psychicznie i fizycznie. Jeśli odstawimy go w ciągu jednego dnia, to organizm może się zbuntować. To spowoduje problemy ze snem, metabolizmem oraz przyswajaniem wody do organizmu. Pierwszym krokiem będzie zatem dodanie warzyw do posiłków i stopniowe ograniczanie cukru. Ten etap będzie trwał tydzień.

Zmiana diety – punkt zwrotny

Kolejnym etapem zrzucania zbędnych kilogramów będzie zmniejszenie objętości posiłków. Po tygodniu diety zmniejszamy ilość składników na talerzu kładąc nacisk na tłuszcz. Jeśli zazwyczaj jedliśmy 4 kartofle, kotleta i dwie surówki, to warto zacząć od 3 kartofli, połowy kotleta i trzech porcji sałatki lub surówki. W ten sposób będziemy syci (sałatki i woda w nich zawarta dają uczucia nasycenia) choć wchłoniemy mniej kalorii.

Zmiana diety – postępy

Po dwóch tygodniach zmniejszania racji żywnościowych powinniśmy wdrożyć do naszego menu zdrowe, pełnowartościowe posiłki. Może to być ryż, mięso na parze, ryby na parze, gotowane warzywa oraz buliony warzywne. Nie możemy całkowicie odcinać tłuszczu, ale przyjmować go w najmniej szkodliwej formie (dobrym rozwiązaniem będzie korzystanie z oliwy z oliwek lub oliwy z pestek dyni). Od pierwszego dnia właściwej diety zaczniemy robić delikatne postępy. Oczywiście nie zapominamy o starych przyzwyczajeniach w ciągu jednego dnia, nie. Od czasu do czasu wracajmy do starych przyzwyczajeń, ale w szczuplejszej formie.

Zmiana diety – efekty

Po 4 tygodniach od kroku pierwszego możemy rozpocząć etap właściwy. Od dzisiaj jadamy tylko zdrowe rzeczy, unikamy cukru i staramy się pić 3 litry wody dziennie. Dzięki tej diecie już zaczynamy tracić zbędne kilogramy, więc jak dodamy godzinę siłowni dziennie, to w ciągu kwartału możemy zgubić nawet 10 kilogramów bez szoku dla naszego organizmu.

Zmiana diety ma znaczenie i musi zostać odpowiednio przeprowadzona. Ważnym jest silna wola oraz chęć zmiany na lepsze. Jesteśmy przekonani, że stosując się do powyższych zasad na pewno dacie sobie radę!

3 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Dietetyczny
28 czerwca 2016 16:14

Fajny materiał

Tomasz
28 czerwca 2016 16:16

Kto dziś ma czas na taką dietę?