Świeży sok to fantastyczne źródło witamin i składników odżywczych. Od dawna szukasz już sposobu na to, by skutecznie o siebie zadbać? Codzienne picie soków to po prostu recepta na zdrowie i dobre samopoczucie! Zobacz, jakie wartości płyną ze świeżo wyciskanych skoków i dowiedz się, jak przygotować taki napój.

Nie ma nic lepszego dla naszego organizmu niż czerpanie cennych substancji odżywczych wprost z natury. Takie źródła witamin i minerałów są w pełni bezpieczne i zapewniają świetną przyswajalność. Po co sięgać po multiwitaminy i inne suplementy pełne sztucznych substancji, skoro możemy dostarczyć sobie wszystkich tych wartości produktami, które pochodzą prosto z natury. Owoce i warzywa mają to wszystko! Problem tylko w tym, że musielibyśmy zjeść ich bardzo dużo, aby pokryć nasze zapotrzebowanie na wszystkie witaminy i minerały. Na szczęście dzięki wyciskaniu soków możemy bez trudu przyjmować je w skoncentrowanej formie. Sprawdź, dlaczego warto pić codziennie świeżo wyciskane soki.

Picie świeżo wyciskanych soków – jakie zapewnia korzyści?

Wypijając codziennie świeży sok, inwestujesz w swoje zdrowie, samopoczucie oraz piękny promienny wygląd. Zastanawiasz się, jak to możliwe, że zwykły sok może tyle zdziałać? To wszystko dzięki temu, że taki napój zawiera niemal wszystkie potrzebne substancje odżywcze. Oczywiście to, jakie witaminy się w nim znajdą zależy od tego, z jakich produktów go przygotujesz. A do dyspozycji masz nieskończenie wiele możliwości.

Możesz łączyć ze sobą dowolnie owoce, warzywa, a także zioła i korzenie, tworząc tym samym prawdziwą skoncentrowaną bombę zdrowia o różnych właściwościach. Czujesz, że łapie Cię przeziębienie? Sięgnij po imbir i cytrusy. A może czujesz, że Twój organizm jest przeciążony? Wtedy zrób sok z buraka, który ma świetne właściwości detoksykujące. Podobne działanie mają także wszelkie zielone warzywa. Bogate w przeciwutleniacze ananasy, jagody i jabłka to z kolei doskonały wybór, jeśli potrzebujesz zastrzyku energii. Taki świeży sok bez konserwantów może być także sposobem na pozbycie się problemów trawiennych. Bogate w błonnik warzywa pozwolą bowiem ustabilizować pracę jelit.

Jak widzisz, pijąc świeże soki, możesz czerpać z nich mnóstwo korzyści, zaczynając od tych związanych ze zdrowiem, a kończąc na promiennym wyglądzie i poprawie stanu skóry i włosów.

Jak przygotować świeże soki? 

Do samodzielnego przygotowania świeżych soków potrzebna będzie Ci oczywiście wyciskarka. Musisz mieć jednak na uwadze, że nie bez znaczenia jest to, jaką kupisz. Te klasyczne nie są dobrym wyborem, ponieważ podczas ich pracy wydzielana jest wysoka temperatura. Ta z kolei pozbawia produkty wielu wartości odżywczych.

Chcesz czerpać wszystkie wcześniej wymienione korzyści związane z piciem świeżych soków bez konserwantów? Kup więc wyciskarkę wolnoobrotową. Dzięki wolnym obrotom oraz wykorzystaniu bardzo dużej siły nacisku urządzenie pozwala na uzyskanie maksymalnej ilości soku z danego produktu, a przy tym pozwala zachować wszystkie witaminy.

Świeży sok HPP – gdy nie masz czasu na wyciskanie!

Nie da się zaprzeczyć, że przygotowywanie świeżych soków wymaga sporego zaangażowania. Codzienny zakup warzyw i owoców z dobrego źródła, dokładne mycie produktów, wyciskanie soku, później jeszcze mycie wyciskarki — to wszystko jest dość czasochłonne. Jednak nie zniechęcaj się! Jeśli nie masz czasu, wybierz po prostu soki HPP Swigo. To świeże soki niepasteryzowane. Nie zawierają też żadnych konserwantów.

HPP, czyli inaczej paskalizacja to bardzo nowoczesna technologia stosowana w celu zachowania świeżości produktów, przy jednoczesnym nienaruszaniu ich wartościowości odżywczej. W procesie tym, do utrwalania żywności wykorzystuje się wysokie ciśnienie. Sok HPP to produkt, który zawiera większość witamin i minerałów, co napój dopiero co wyciśnięty. To naprawdę niesamowite! Możesz przechowywać sok w lodówce, zabierać go ze sobą do pracy, czy w podróż, bez obaw, że straci swe właściwości i świeżość.

Odwiedź więc sklep SWIGO, wybierz soki i smoothie dla siebie. Czeka tam na Ciebie ogromny wybór świeżych produktów. Swigo oferuje dwie możliwości zakupów, można skorzystać z gotowych planów lub skomponować swój box. Wszystkie szczegóły znajdziesz w sklepie.

Materiał partnera.