Pizza z Lidla dostępna jest w różnych odsłonach smakowych. Od zawsze byłem i nadal jestem wielkim smakoszem pizzy. Lubię jej każdą wersję – włoską, amerykańską na grubym cieście i wersje polską z dodatkowym sosem czosnkowym. Wiadomo jednak, że najlepsza jest prawdziwa włoska pizza jedzona w słonecznej Italii. Nie mniej postanowiłem, sprawdzić jak smakuje pizza z LidlaDeliziosa Pizza Specjale.

Uprzedzając pytanie, nie jest to post sponsorowany, a jedynie moja prywatna opinia i recenzja… z chęcią wysłucham także Waszych opinii na temat tego produktu w komentarzach.

Zaczynamy…

Wygląd i składniki

Opakowanie pizzy bardzo zachęca do zakupu. Pizza wygląda na obrazku bardzo apetycznie i z całą pewnością stwarza wrażenie pizzy, którą chciałoby się zjeść.

TEST - Pizza z Lidla - Trattoria Alfredo - Deliziosa Pizza Speciale

Jednak obracając pudełko na drugą stronę, mina trochę smutnieje, zwłaszcza patrząc na listę składników wykorzystanych do produkcji tego dania. Ok, są jakieś substancje konserwujące, przeciwutleniacze itd. Ogromny plus, że jest wypisane wszystko… włącznie z tym z jakich składników jest zrobiona wędlina użyta w pizzy. Ja przede wszystkim szukałem informacji o oleju palmowym i go tam NIE MA! Brawo.

Przetestowaliśmy lasagne z LIDLA >>> Sprawdź <<<

Pizza po wyjęciu z opakowania wygląda bardzo dobrze, duża liczba składników, faktycznie na pierwszy rzut oka dobrej jakości. Zobaczymy jak będzie w smaku.

TEST - Pizza z Lidla - Trattoria Alfredo - Deliziosa Pizza Speciale

Smak pizzy…

Na opakowaniu macie również czas pieczenia i instrukcję jak ją przygotować. Ja mimo wszystko przygotowuję ją „na oko”. Piekę ok. 10 minut w 220 st. C. Tak przygotowana pizza ma bardzo chrupiące ciasto – dokładnie tak jak napisane na opakowaniu. Ser się idealnie rozpuścił – wizualnie nie mam zastrzeżeń.

Jednak jeśli chodzi o smak… składniki na pizzy smakują dobrze. Jednak czegoś mi brakowało… sos pomidorowy nie był praktycznie doprawiony, zabrakło mi odrobiny soli, przypraw aby to miało charakter. Smak był obojętny, więc zdecydowałem się na poprawienie go odrobiną sosu czosnkowego :)

TEST - Pizza z Lidla - Trattoria Alfredo - Deliziosa Pizza Speciale

Podsumowanie

Jak na pizzę za ok. 6 PLN to jest to pozycja warta uwagi. Ogólnie muszę stwierdzić, że pizze z Lidla są jednymi z moich ulubionych mrożonych pizzy głównie ze względu na świetny spód pizzy.