Lasagne to wbrew pozorom bardzo proste danie do przygotowania. Jest to typowe włoskie danie – połączenie makaronu w formie dużych płatów, z sosem pomidorowym i mięsem wieprzowym. Po wierzchu posypana serem, który się idealnie rozpuści podczas pieczenia.

Jednak nie zawsze mamy czas na przygotowanie tego dnia… postanowiłem zatem sprawdzić jak smakuje Lasagne z Lidla.
Czy warto ją kupić?
Czy jest smaczna?
Ile kosztuje?

Lista składników

Tutaj o dziwo bardzo pozytywnie się zaskoczyłem. Lista składników wbrew pozorom nie jest długa. Jedynym, który mnie zaniepokoił jest guma ksantanowa – jednak jest to zagęstnik, który nie jest groźny dla zdrowia. Jest on dość powszechnie używany wśród producentów różnych potraw. Samego mięsa wieprzowego w daniu jest 24% … ktoś powie, że mało… ale biorąc pod uwagę pozostałe składniki – beszamel, makaron, sos pomidorowy, ser, makaron to nie jest go mało. Powiedziałbym, że jest bardzo dobrze wyczuwalne podczas jedzenia, ale o tym poniżej…

Na opakowaniu również znajdziemy informację jak przygotować tą lasagne – możemy w piekarniku jak i w kuchence mikrofalowej. Lasagne nie wyjmujemy w pojemnika aluminiowego, tylko zapiekamy w nim… świetny pomysł, możemy kupić danie w Lidlu, a następnie zrobić na lunch w pracy… jedyna wada – danie jest tak duże, że sami go w całości nie zjemy.

TEST – Lasagne z Lidla – Chef Select

Wygląd i smak

Lasagne wygląda bardzo dobrze, apetycznie i faktycznie przykuwa swoją wyglądem do zakupu jej w sklepie. Według informacji z opakowania powinniśmy ją piec w piekarniku ok. 30 minut do momentu aż ser stanie się delikatnie rumiany. Faktycznie tak też jest po ok. 26 minutach pieczenia tak było.

Sama potrawa jest dobra – sos boloński wraz z mięsem bardzo dobrze doprawiony, płaty makaronu są idealnej konsystencji. Jedynym dla mnie minusem jest zbyt duża ilość beszamelu na górze lasagne.

>>> Wielki test pizzy z LIDLA <<<

Lasagne zawiera sporą ilość mięsa więc nie warto patrzeć na liczby na liście składników :)

Ogólnie danie jest bardzo dobre… pomijając sam klimat miejsca, w którym ją jemy to smak jest porównywalny z niektórymi włoskimi knajpkami nastawionymi na turystów w centrach miast.

TEST – Lasagne z Lidla – Chef Select

Podsumowanie

Lasagne kupiłem w promocji za ok. 9 PLN więc cena bardzo korzystna. Najedzą się nią 3 osoby o mniejszym głodzie albo dwie lubiące dużo zjeść. Moim zdaniem w pojedynkę nikt jej nie zje za jednym razem.

Danie jest warte swojej ceny, a smakiem nie ustępuje innym droższym potrawom.

Ogólnie polecam…