Jak to ma miejsce w jednym z popularnych programów kulinarnych postanowiłem sprawdzić czy coś się zmieniło jeśli chodzi o dania w Sushi King :) Moją poprzednią opinię możecie przeczytać tutaj: Sushi King – całkiem niezłe sushi.

Do Sushi King wybraliśmy się z bonami kupionymi na jednym z serwisów z zakupami grupowymi. Bon za 23,99 obejmował zestaw składający się z 22 kawałków:

  • 6 x Futomaki z grillowaną rybą i serkiem Philadelphia
  • 6 x Salmon maki z łososiem
  • 6 x Kappa maki z ogórkiem
  • 4 x California maki z krabem, awokado i drobnym kawiorem

Udało nam się zrobić rezerwację na stolik na niedzielne popołudnie (oczywiście decyduje kolejność rezerwacji).

Ale od początku…

Sushi King- Wystrój

Lokal jest nie za duży, znajduje się w nim 7-8 stolików (nie pamiętam dokładnie :) ), duża lada z talerzami o sporej wielkości akwarium. Pomimo, że jest niewielki to nie ma się wrażenia, że zostało się zamkniętym w jakiejś niewielkiej klitce. Dodatkowo na ścianie wisi duży telewizor.

Obsługa

Kelnerka bardzo miła i pomocna. Jeszcze w niedzielne południe udało mi się przenieść swoją rezerwację na trochę wcześniejszą godzinę. Po przyjściu wskazała stolik i przyniosła karty.

Na samo sushi nie musieliśmy czekać zbyt długo, ale widać było, że jest robione na bieżąco.

Sushi – czyli rzecz najważniejsza :)

Zestaw składał się dokładnie z tych elementów, które były wymienione na kuponie. W przeciwieństwie do poprzedniej wizyty tym razem marynowany imbir wyglądał na bardzo świeży i podobnie jak poprzednim razem nie był zbyt ostry.

Sushi było dobre, może nawet bardzo dobre, choć spodziewałem się czegoś więcej po futomakach z grillowaną rybą i serkiem Philadelphia, momentami miałem wrażenie, że wszystkich innych składników jest za dużo i przyćmiewają smak grillowanej ryby, a może po prostu to jej było za mało.

Sushi King- Kilka słów podsumowania

Moim zdaniem warto wybrać się do Sushi King zwłaszcza jak trafimy na podobną promocję z kuponami. Myślę, że my wybierzemy się tam po raz kolejny, aby spędzić miłe i sympatyczny popołudnie w towarzystwie sushi :)