Dbanie o własny wizerunek to coraz bardziej popularne zajęcie, które uwidacznia się na wielu płaszczyznach. Wielu ludzi zaczyna świadomie dbać o sylwetkę i zdrowie korzystając z różnorakich zabiegów, wykonując aktywność ruchową, dobierając odpowiednią dietę.

Czym jest dieta? Jak dobrać odpowiedni jadłospis? Jakie są najpopularniejsze diety odchudzające?

Dieta to pewien rodzaj żywienia i nawyków żywieniowych dobrany do indywidualnych możliwości i potrzeb każdego człowieka. Odpowiednio zbilansowane składniki pozwoli utrzymać dobrą kondycję, pozbyć się zbędnych kilogramów i ukształtować sylwetkę.

Przekrój diet jest wręcz nieograniczony, jednakże dopasowanie sposobu żywienia do własnych preferencji pomoże osiągnąć sukces.

Najpopularniejsza dieta odchudzająca

Więcej diet i porad dietetycznych i materiałów edykacyjnych z zakresu zdrowego żywienia można znaleźć na stronie www.dietetyk.edu.pl 

Istnieje wiele trendów wśród gwiazd i znanych osobistości, które na co dzień musza wyglądać ładnie i zdrowo. Wiele ze sposobów odchudzania może wydawać się uciążliwymi, jednak dobrze dobrany jadłospis zachęci do skorzystania z niej.

Dieta 1000 kalorii

Dieta ta polega na zrównoważeniu kalorii spożywanych w ciągu dnia. Jej podstawą jest solidne przeliczanie wartości energetycznej pożywienia, jak również konstruowanie posiłków zgodnie z zasadami równowagi składnikowej. Całodzienny dobór kalorii nie powinien przekraczać 1000. Zalecane produkty to m. in.: kasze, pieczywo pełnoziarniste, większość warzyw, makarony, płatki zbożowe, chude mięso, drób, nabiał, masło i inne.

Dieta siedmiodniowa

Innym sposobem, którego wynikiem jest utrata masy jest dieta stosowane przez siedem dni. Jej założeniem jest zbilansowany dobór produktów, zapewniająca dobór odpowiedniej ilości witamin i substancji. Efektem tygodniowego wyzwania jest utrata nawet do półtorej kilograma. Krótkoterminowa dieta powinna być powtarzana co jakiś czas, jednak należy pamiętać od odpowiednio długich odstępach czasu pomiędzy siedmio dniowymi sesjami.

Dieta śródziemnomorska

Ten rodzaj diety to najczęściej stosowany sposób żywienia w krajach europejskich takich jak Włochy, Hiszpania, Portugalia czy Grecja. Jej podstawą jest spożywanie produktów bogatych w zdrowe tłuszcze znajdujące się w awokado, oliwie z oliwek, rybach, fasoli, orzechach i innych. Dieta oprócz właściwości odchudzających przynosi wiele korzyści zdrowotnych i profilaktycznych. Warto podczas stosowania diety ograniczyć ilość spożywanych kalorii do 1500. Efektem diety będzie spalenie niezbędnej tkanki tłuszczowej, jak również zapewnienie organizmowi wszelkich potrzebnych minerałów i substancji.

Materiał partnera.