Pomysł na bajkowy urlop - Rzym
Lifestyle

Pomysł na bajkowy urlop – Rzym

Rzym- Wieczne Miasto, to jedna z najpopularniejszych destynacji turystycznych i podróżniczych, nie tylko wśród Polaków, Europejczyków, ale też wśród przybyszów z całego świata. Stolica Włoch przyciąga każdego roku miłośników historii, kinematografii, kultury i sportu.

Miasto to stało się planem filmowym niezliczonych filmów, ale też miejscem gdzie rodziła się, bądź też rozwijała niejedna piękna miłosna przygoda. Tutejsze zabytki oraz niesamowity klimat z powodzeniem sprzyjają takim sytuacjom.

Tak naprawdę niełatwo jest zaplanować wycieczkę do Rzymu. Dzieje się tak dlatego, że mnogość miejsc wartych zobaczenia i zwiedzenia powoduje, iż nawet roczny pobyt nie pozwoli na poznanie ich wszystkich. Urlop nasz z kolei rzadko trwa dłużej niż dwa tygodnie.

Czy oznacza to, że dysponując jedynie wolnym weekendem powinniśmy pomyśleć o innym kierunku? Absolutnie nie! Nawet jedna noc w Rzymie będzie niezapomniana, o ile tylko przygotujemy nasz pobyt z głową. Miasto jest tak pełne wspaniałych i zjawiskowych miejsc, że z góry powinniśmy odrzucić pomysł zobaczenia wszystkiego. Na to przyjdzie czas w przyszłości – bez wątpienia każdy, kto przybył tu raz, powróci jeszcze wielokrotnie.

Pomysł na bajkowy urlop - Rzym
Pyszne cappuccino :)

Możemy więc zaplanować naszą wycieczkę pod kątem zabytków, klimatycznych knajpek czy też miejsc sakralnych. Im więcej dni spędzimy w Rzymie, tym oczywiście lepiej dla nas.
Sprzyjający jest fakt, że wiele atrakcyjnych punktów leży w pobliżu ścisłego historycznego centrum miasta.

Pomysł na bajkowy urlop - Rzym
Watykan

Pomysł na bajkowy urlop - Rzym

Pomysł na bajkowy urlop - Rzym
Fontanna di Trevi

Obowiązkowe punkty na mapie podróży to Koloseum oraz Watykan z Bazyliką Świętego Piotra. Nie można pominąć tradycyjnego posiłku w miejscowej restauracji – pizza czy spaghetti są tu tak pyszne, jak nigdzie indziej. Pragnący mniej aktywnego wypoczynku koniecznie muszą pomyśleć o wizycie w Ostii, nadmorskiej, uroczej części miasta.

Rzym zaskakuje i zachwyca zarówno przybyłych turystów, jak i stałych mieszkańców. Nie zastanawiaj się zatem czy warto – przybywaj i baw się jak najlepiej.

Poniżej korzystając z wyszukiwarki znajdziecie tani nocleg w Rzymie:

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze