Jak dbać o dłonie zimą
Zdrowie

Jak dbać o dłonie zimą

Zima to kłopotliwy czas dla naszych dłoni. Czasami nawet jeśli nosimy rękawiczki, skóra może być zaczerwieniona, wysychać i pękać. Ważne jest więc, by odpowiednio pielęgnować ręce, szczególnie podczas mrozów. Zatem jak dbać o dłonie zimą, by zawsze wyglądały zdrowo i były odpowiednio nawilżone?

Krem ochronny

Odpowiedni krem nie tylko nawilża dłonie, ale także hamuje parowanie wody z wewnętrznych warstw naskórka, odżywia go i dostarcza niezbędnych minerałów. Należy jednak uważnie czytać skład kosmetyków – kremy zawierające glicerynę mogą bardziej zaszkodzić niż pomóc. Wszystko dlatego, że gliceryna jest silnie higroskopijna, a jak wiadomo, woda przy niskiej temperaturze zwiększa objętość. W efekcie ręce zamiast wyglądać zdrowiej jeszcze bardziej popękają. Jeśli więc używamy kremu z gliceryną, koniecznie przy każdym wyjściu z domu zakładajmy rękawiczki.

Maseczki

Dużą popularnością cieszą się także maseczki na bazie wody różanej, dzięki którym skóra staje się miękka i nawilżona. Maseczki są niezwykle proste do przygotowania – prócz wody różanej wystarczą domowe składniki takie jak zsiadłe mleko czy miąższ z pomidora z dodatkiem soku z cytryny.

Proste wieczorne zabiegi

O dłonie można także zadbać przed pójściem spać. Wystarczy przez kilka minut myć ręce w letniej wodzie, a następnie wmasować w nie oliwkę dla dzieci albo oliwę z oliwek. Już po kilku dniach takich zabiegów powinny być widoczne efekty.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze