Potrawy przygotowywane w kuchenkach mikrofalowych są zdrowe i smaczne. Kuchenki tego rodzaju sprawdzają się jednak nie tylko w szybkim podgrzewaniu czy rozmrażaniu jedzenia, ale również można gotować w nich rozmaite potrawy.

Mikrofalówki to wszechstronne urządzenia, które potrafią zastąpić kuchnię, piekarnik i grilla. Dzięki nim można przyrządzać rozmaite dania, między innymi warzywa, mięsa, grzanki, a nawet ciasta. Oczywiście, wszystko zależy od tego, w jakie funkcje została wyposażona kuchenka mikrofalowa, ale większość dostępnych modeli pozwala na podgrzewanie, rozmrażanie i gotowanie dań.

Podgrzewanie w kuchence mikrofalowej

To bardzo wygodny sposób na podgrzewanie potraw – nie trzeba wtedy brudzić garnków, ponieważ danie może być odgrzane bezpośrednio w pojemniku albo na talerzu (ważne, aby nie miał metalicznych zdobień). Jedzenie warto przykryć, na przykład specjalnymi plastikowymi pokrywkami do mikrofalówek – wtedy jedzenie będzie podgrzane równomiernie i nie straci wilgotności. Gdy podgrzewa się mięso, można polać je sosem lub nasmarować olejem, aby było smaczniejsze i nie wyschło.

Rozmrażanie w kuchence mikrofalowej

Produkty najlepiej rozmrażać w oryginalnych opakowaniach, na przykład w woreczkach, pojemnikach z tworzywa, w których zostały przechowane. Można też ustawić je na talerzu. Gdy chcesz rozmrozić mięso, w takim przypadku warto umieścić je na ruszcie lub w sitku, a wtedy rozmrożona woda będzie swobodnie ściekała z produktu i będzie zapobiegać to jego ugotowaniu się.

Gotowanie w kuchence mikrofalowej

W kuchence można także przygotowywać potrawy – energooszczędna mikrofalówka może być znacznie tańsza niż korzystanie z innych urządzeń kuchennych. W kuchence można ugotować warzywa na parze – można kupić do tego celu specjalne pojemniki, można też przygotowywać zapiekanki, mięsa oraz ryby, a nawet upiec ciasto – zarówno szybkie ciasto w kubku, jak i większe, na przykład z owocami. W internecie można znaleźć mnóstwo przepisów na dania wprost z mikrofalówki – warto je spróbować!