Kasza jaglana na mleku z owocami
Śniadania

Kasza jaglana na mleku z owocami

Bardzo smaczna kasza jaglana na mleku to pomysł na pożywne i szybkie w przygotowani śniadanie. Kaszę tą możemy podać zarówno na śniadanie, jak i na kolację. Jako dodatki wykorzystajmy bakalie dostępne w domu, albo owoce.

Ja w swoim przypisie wykorzystałem mieszankę orzechów i rodzynek oraz świeże jabłko i gruszkę.

Nie potrzeba wcale wielu wymyślnych składników, aby przygotować smaczne i zdrowe śniadanie. Możecie w tym przepisie miód zastąpić cukrem, jednak uważam, że miód jest znacznie zdrowszy, więc to właśnie jego wykorzystam.

Kasza jaglana składniki

  • 100g kaszy jaglanej
  • 400 ml mleka
  • 1 łyżka miodu

Dodatkowo

  • ulubione bakalie – orzechy, rodzynki
  • dowolne owoce – jabłka, gruszki

Osobiście od jakiegoś czasu nie kupuję i nie gotuję kasz, ryżu w torebkach. Otóż gotując w garnku sypką kaszę czy ryż, ma on znacznie więcej miejsca i nie będzie taki ściśnięty.

Kasza jaglana na mleku przepis

Zawsze przygotowanie jaglanki zaczynam od dokładnego przepłukania kaszy. W ten sposób pozbędziemy się jakiś nieczystości, łusek, które mogą być w kaszy. Następnie przekładamy ją do garnka, zalewamy mlekiem i gotujemy. Nie przejmujcie się tym, że będzie tak dużo mleka, kasza jaglana napęcznieje, wchłaniając mleko.

Jak mleko się zagotuje, zmniejszamy ogień i gotujemy na bardzo wolnym ogniu. Cały czas mieszamy i uważamy aby mleko nam nie wykipiało. Kaszę gotujemy przez jakieś 12-15 minut. Na chwilę przed końcem gotowania dodajemy do jaglanki odrobinę miodu. Kaszę przekładamy do miseczek i dodajemy bakalie oraz owoce.

Tak przygotowana kasza jaglana, to pyszne i bardzo, bardzo zdrowe śniadanie, które doda Wam energii na cały dzień.

Kasza jaglana na mleku z owocami
Kasza jaglana na mleku z owocami

Smacznego!

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Kasza jaglana na mleku

Kasza jaglana to jedna z najczęściej spotykanych odmian kaszy na naszych stołach. Nic dziwnego, jest przecież jednocześnie zdecydowanie przystępna cenowo i bardzo zdrowa dla naszych organizmów. Kasza jaglana na śniadanie może być dobrym rozwiązaniem zarówno dla dzieci jak i dorosłych, ponieważ syci i daje energię na cały dzień. Poniższy wpis odpowiada na pytanie kasza jaglana jak zrobić?

Kasza jaglana z owocami

Przykładowym rozwiązaniem jest kasza jaglana na mleku. Aby ją przyrządzić, potrzebne będzie 100 gramów kaszy jaglanej, 500 mililitrów mleka oraz łyżeczka cukru. Zdrowszym zamiennikiem dla cukru może być jakikolwek rodzaj miodu. Po uprażeniu kaszy należy zalać ją mlekiem. Większość mleka zostanie wchłonięta przez kaszę. Po ugotowaniu można wedle własnych preferencji dodać do dania dowolne owoce.

Jaglanka na śniadanie będzie dobrym wyborem ze względu na dużą zawartość białka. Z samego rana będzie to dobry wybór, ponieważ proteiny wykazują właściwości sycące. Ze względu na zawartość zdrowych węglowodanów i witamin potrawa taka da energię na cały dzień.

Kasza jaglana dla dzieci zapewni im dobry start dnia w szkole, zwłaszcza przed trudnymi sprawdzianami. Zapewni im bowiem poprawne funkcjonowanie ich rozwijających się mózgów.