Kasza jaglana na mleku

Kasza jaglana to jedna z najczęściej spotykanych odmian kaszy na naszych stołach. Nic dziwnego, jest przecież jednocześnie zdecydowanie przystępna cenowo i bardzo zdrowa dla naszych organizmów. Kasza jaglana na śniadanie może być dobrym rozwiązaniem zarówno dla dzieci jak i dorosłych, ponieważ syci i daje energię na cały dzień. Poniższy wpis odpowiada na pytanie kasza jaglana jak zrobić?

Kasza jaglana z owocami

Przykładowym rozwiązaniem jest kasza jaglana na mleku. Aby ją przyrządzić, potrzebne będzie 100 gramów kaszy jaglanej, 500 mililitrów mleka oraz łyżeczka cukru. Zdrowszym zamiennikiem dla cukru może być jakikolwek rodzaj miodu. Po uprażeniu kaszy należy zalać ją mlekiem. Większość mleka zostanie wchłonięta przez kaszę. Po ugotowaniu można wedle własnych preferencji dodać do dania dowolne owoce.

Jaglanka na śniadanie będzie dobrym wyborem ze względu na dużą zawartość białka. Z samego rana będzie to dobry wybór, ponieważ proteiny wykazują właściwości sycące. Ze względu na zawartość zdrowych węglowodanów i witamin potrawa taka da energię na cały dzień.

Kasza jaglana dla dzieci zapewni im dobry start dnia w szkole, zwłaszcza przed trudnymi sprawdzianami. Zapewni im bowiem poprawne funkcjonowanie ich rozwijających się mózgów.