Nawet nie wiedzieliśmy, że takie miejsce znajduje się w środku miasta, w Warszawie, na Targówku. Mam tutaj na myśli Karczmę Bałkańska Dusza. To miejsce, gdzie poczujecie prawdziwy klimat tamtych stron, a to wszystko za sprawą pysznego jedzenia i tych niesamowitych aromatów, które tam się roznoszą.

Koniecznie musicie tam zajrzeć i spróbować tych potraw, ale zacznijmy od początku….

Wygląd restauracji, obsługa, menu

W okresie letnim oprócz miejsc siedzących w środku do dyspozycji gości jest również letni ogródek, choć osobiście polecam Wam miejsca w restauracji, bo dopiero tam doświadczycie tej cudownej atmosfery. Byliśmy w niedzielę po południu i każdy stolik był zajęty, a jak tylko zwalniało się miejsce od razu pojawiała się karteczka z magicznym słowem „Rezerwacja” – o czymś to musi świadczyć.

Karczma Bałkańska Dusza - pyszne jedzenie ! Warto!

Obsługa się dwoiła i troiła aby zadbać o każdego z gości.

Jeśli chodzi o menu restauracji to jak przystało na kuchnię Bałkańską to mamy do wyboru różne przekąski, m.in. z pastą ajwar, tzatziki podane ze specjalnie pieczonym pieczywem. Dania główne to grillowane na oczach gości mięso i kiełbasy, a także potrawy z owocami morza.

Od razu Was uprzedzam nie znajdziecie tam typowo polskich potraw, a tym bardziej potraw stanowiących miks wszystkich kuchni.

Co zamówiliśmy i czy smakowało?

Nie mogliśmy się oprzeć i koniecznie chcieliśmy spróbować bałkańskich past, oliwek i pysznego świeżego pieczywa. Wśród nich był ajwar – czyli tradycyjna pasta bałkańska z pieczonych bakłażanów i papryk z dodatkiem ziół i czosnku. Pycha… oprócz tego skosztowaliśmy pasty tzatziki.

Karczma Bałkańska Dusza - pyszne jedzenie ! Warto!

Danie główne to była specjalność karczmy – mix mięs grillowanych z dodatkami. Ale ostrzegam – danie jest ogromne, przeznaczone dla 2 osób, ale z pewnością najedzą się nim 3 osoby. Co nas w tej potrawie najbardziej zaskoczyło – chyba szaszłyk z wątróbki owiniętej boczkiem. Niezwykły smak… oprócz tego spróbujecie szaszłyka drobiowego, steków z siekanej wołowiny nadziewanych cebulą i ostrą papryką.

Karczma Bałkańska Dusza - pyszne jedzenie ! Warto! Karczma Bałkańska Dusza - pyszne jedzenie ! Warto!

Dużym zaskoczeniem były ziemniaczki z cebulą – świetnie pasowały do dań mięsnych. Zresztą zobaczcie sami jak wygląda ta deska grillowanych mięs.

Deser…

Wiadomo, że w naszych recenzjach nie może zabraknąć tego punktu. Spróbowaliśmy Baklavy – ciasta bałkańskiego z orzechami i miodem. Ślicznie podane, a co najważniejsze pyszne w smaku.

Karczma Bałkańska Dusza - pyszne jedzenie ! Warto!

Całość dopełniła aromatyczna kawa.

Podsumowanie

Pyszne jedzenie i ogromne porcje. Z całą pewnością warto wybrać się tutaj na pyszny „mięsny” obiad. Jak tylko nadarzy się okazja będziemy gościć w tej karczmie.

Z czystym sumieniem POLECAMY!

Dane adresowe

Karczma Bałkańska Dusza
Kanałowa 6
Warszawa

https://www.facebook.com/karczmabalkanskadusza/