Dieta pudełkowa, co to jest?

Dieta pudełkowa powstała w 2006 roku, jako stosowany głównie przez celebrytów sposób na odchudzanie. Szybko stała się jedną z najpopularniejszych metod pozbycia się wagi. Pierwotnie organizacja diety pudełkowej polegała na tym, że dietetyk ustalał codzienną dietę na każdy z 5 posiłków, a klient sam musiał kupować wszystkie składniki i sam przygotowywał sobie posiłki. Od firmy otrzymywał jedynie opiekę dietetyka.

Dzisiaj dieta pudełkowa stała się stałym elementem naszego ulicznego krajobrazu. Każdy może wstąpić do punktu składania zamówień zlokalizowanego w łatwo dostępnych miejscach lub zamówić posiłki online. W punktach zamówień bardzo często można zakupić również zbilansowane dietetyczne posiłki na wynos, gotowe do natychmiastowego zjedzenia.

Jak działa dieta pudełkowa?

Najczęściej schemat działania diety pudełkowej w każdym mieście jest taki sam. Pierwszym etapem przygotowań i najważniejszym jest konsultacja z dietetykiem, albo intuicyjny wybór określonego programu dietetycznego oferowanego przez firmę. Następnie, każdego dnia kucharz firmy przygotowuje posiłki, które zostają dostarczone klientowi pod wskazany adres. Codziennie klient wcześnie rano otrzymuje 5 posiłków zapakowanych w pudełka. Każdy posiłek, do spożycia o kreślonej godzinie, posiada ustaloną wcześniej wartość kaloryczną. Każdy musi być również smaczny, urozmaicony i zbilansowany pod względem wartości odżywczych, jakie organizm powinien codziennie przyjmować.

Stosując się do raz przyjętego harmonogramu i nie podjadając pomiędzy posiłkami można osiągnąć naprawdę spektakularne wyniki w codziennym zmaganiu się z nadmiarem wagi ciała.

Dieta zaproponowana klientowi musi być kompleksowa: zawiera śniadanie, lunch, obiad i kolację. Oczywiście zamawiając odpowiedni program, można ograniczyć się tylko do wybranych posiłków, np. śniadanie zjeść przygotowane przez siebie w domu, a zamówić posiłki do pracy, czy też w innym wariancie. Ze swojej strony klient nie musi włożyć najmniejszego wysiłku, nie musi kupować samodzielnie produktów, wystarczy tylko zamówić posiłki, ustalić miejsce i godzinę dostawy i czekać na przyjazd posłańca, a na końcu ze smakiem zjeść.
Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy?

Wybierając konkretną firmę oferującą usługę diety pudełkowej warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Najważniejsze to, czy dana firma oferuje kilka rodzajów menu? Proponowane przez daną firmę menu powinno być zróżnicowane, przede wszystkim pod kątem zawartości kalorycznej posiłków. Czyli proponować konkretne posiłki zawierające 1000 kcal, 1500 kcal, 2100 kcal, 2500 kcal… Nie zapominajmy, że na dietę pudełkową mogą zdecydować się również osoby, których celem nie jest schudnięcie, a odpowiedni dobór posiłków, np. sportowcy.

Oferowana dieta powinna również posiadać wyodrębniony program wegetariański, bezglutenowy, bezlaktozowy, czy właśnie skierowany do osób uprawiających sport, np. kulturystykę: https://cateromarket.pl oraz koniecznie pozostawać po stałym nadzorem dietetyka.