Suplementy diety - jak kupować z głową
Zdrowie

Suplementy diety – jak kupować z głową

Suplementy diety są uważane jako produkty, które mogą służyć zarówno poprawie zdrowia jak i wzmocnieniu odporności. Jednak aby tak się stało musimy bardzo rozsądnie podejść do ich zażywania i kupowania.

Suplementy diety są dostępne bez recepty, więc możemy kupować je bez ograniczeń. Jednak przedawkowanie ich może wywołać w organizmie efekt odwrotny do zamierzonego.

Czym są suplementy diety?

Suplementy diety to środek spożywczy składający się z substancji odżywczych, które uzupełniają naszą codzienną dietę w niedobory niektórych składników. Substancje te wspomagają pracę organizmu i mają na niego pozytywny wpływ. Warto jednak pamiętać, że nie leczą chorób ani też nie łagodzą  objawów. Mogą przyjmować różną formę – tabletek, kapsułek, proszku czy syropów.

Aby suplementy diety nie zaszkodziły powinniśmy wybierać je z głową i zażywać tylko te, które faktycznie są niezbędne i potrzebne.

Czasem przed zakupem suplementów diety trzeba skonsultować się z lekarzem. Kolejną bardzo istotną cechą podczas wyborów  jest ich jakość – powinniśmy je kupować od sprawdzonych sprzedawców i znanych marek.

Cholina – suplementy diety

Cholina to jest jeden z ważniejszych składników naszego organizmu. Potrzebna jest ona praktycznie w każdym obszarze organizmu. Jest to również niezbędny składnik biorący udział w syntezie fosfolipidów.

Brak tego składnika w organizmie może bardzo niekorzystnie się odbić na większości narządów ludzkich. Negatywnie wpłynie na funkcjonowanie wątroby, mięśni i limfocytów.

Stąd właśnie wynika takie ogromne zapotrzebowanie na ten składnik, który jest dostępny w wielu suplementach diety. Bardzo dużą ilość propozycji znajdziecie TUTAJ!

Magnez – jeden z ważniejszych pierwiastków w organizmie

Dzienne zapotrzebowanie organizmu na magnez to 300-400 mg jonów tego pierwiastka. Odpowiednio zbilansowana dieta powinna dostarczyć właściwą jego ilość. Jednak nie zawsze mamy czas stosować się do zaleceń dietetyka i potrzebna jest suplementacja tego składnika.

Trzeba pamiętać, że niedobór magnezu w organizmie prowadzi do złego samopoczucia, oraz gorszego funkcjonowania całego organizmu. Jego niedobór występuje również u osób spożywających duże ilości kofeiny oraz napoi alkoholowych.

Wybierając suplement diety jakim jest magnez należy wziąć pod uwagę – zawartość jonów w jednej tabletce, jego rozpuszczalność w wodzie, oraz typ. Najlepszy będzie magnez organiczny z organicznymi solami, bowiem najlepiej zostanie przyswojony przez ludzki organizm.

Szukając suplementów diety z magnezem polecam zajrzeć pod ten LINK.

Witamina C – niezbędna w okresie przeziębień

Suplementy diety - witamina c

O tej witaminie słyszał chyba każdy i każdy doskonale sobie zdaje sprawę, że jest niezbędna w okresie wzmożonych zachorować na grypę i wszelkiego rodzaju przeziębienia.

Ludzki organizm wykorzystuje dość spore ilości witaminy C, dlatego tak ważne jest zadbanie o odpowiednia dietę oraz wspomaganie się odpowiednimi suplementami zawierającymi ten składnik (TUTAJ pokaźny zbiór suplementów diety z witaminą C).

Trzeba koniecznie wspomnieć, że jest doskonałym przeciwutleniaczem, zwalczającym wolne rodniki. Zapobiega, albo zmniejsza ryzyko powstawania nowotworów. Ponadto, zapobiega powstawaniu chorobom układu krążenia, jak również wspomaga układ immunologiczny.

Dorośli mężczyźni powinni dziennie przyswajać ok. 90 mg, kobiety 75 mg. Natomiast osobom palącym zalecane jest powiększenie dziennej dawki o 35 mg.

Ashwagandha – na pamięć i koncentrację

Większość z nas zna Ashwagandha jako żeń-szeń indyjski. Jest to roślina uprawiana w Afryce i Azji. Wykorzystywana jest w tamtejszej medycynie jako roślina lecznica. W ostatnim czasie stała się bardzo popularna również w Europie dzięki swoim właściwościom wspomagającym układ nerwowy. Odpowiednie dawkowanie tego suplementu diety wpływa bardzo korzystnie na mózg poprawiając koncentrację oraz pamięć.

Ashwagandha staje się coraz bardziej dostępna w Polsce w jako suplement, wspomagający naszą codzienną dietę. Naukowcy zalecają dzienne spożycie na poziomie 3-6 g.

Ten niezbędny składnik kupicie z całą pewnością TUTAJ.

 

Materiał powstał we współpracy z Partnerem.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze