Start-up Cool Beans stworzył nowy produkt – roślinne jogurty, których bazą jest polska fasola Jaś. Są one pełnowartościowym zamiennikiem tradycyjnego jogurtu.

Wraz ze wzrostem liczby osób przechodzących na diety, w których wyklucza się spożycie mięsa oraz produktów pochodzenia zwierzęcego, zwiększa się zapotrzebowanie na nowe i dobre jakościowo produkty roślinne. To rosnący trend, w którym konsumenci stają się coraz bardziej świadomi a przy tym bardziej wymagający w stosunku do towarów, niż kilka lat temu. Uwaga nabywców nie skupia się już wyłącznie na roślinnym charakterze produktów. Ważne są również przejrzysta i zrozumiała etykieta, wartości odżywcze, pochodzenie składników oraz wpływ na środowisko.

Odpowiedzią na te wymagania jest właśnie It’s bean! Bazą produktu jest fasola Jaś. Pochodzi ona z polskich upraw, dzięki czemu ślad węglowy jest znacznie mniejszy niż w przypadku składników importowanych zza granicy. Uprawa fasoli emituje mniej gazów cieplarnianych oraz wykorzystuje mniej terenów rolnych i wody niż tradycyjna produkcja nabiału. Dodatkowo fasola ma świetne wartości odżywcze, a jej uprawa użyźnia i poprawia bioróżnorodność gleby.

Fasola zastąpi mleko?
Fasola zastąpi mleko?

Nowy produkt jest wysokobiałkowy, zawiera wapń, żywe kultury bakterii i prosty skład. Posiada również niską zawartość nasyconych kwasów tłuszczowych oraz pozbawiony jest popularnych alergenów. Dodatkowo ma średnio trzy razy mniej cukrów prostych niż tradycyjny jogurt naturalny. Najważniejszym aspektem pozostaje jednak to, że produkt w niczym nie ustępuję tradycyjnym jogurtom. It’s bean! jest idealny jako śniadanie, dodatek do potraw czy przekąska. Zalecany jest osobom nie tylko na dietach wykluczających produkty mleczne, ale również tym odżywiającym się tradycyjnie.

Start-up, prowadzony przez Paulinę Barros i Kasie Siczek został dotychczas wyróżniony w konkursie Startupy Pozytywnego Wpływu oraz wygrał konkurs Plant-Powered Pitching organizowany przez RoślinnieJemy. Na ten moment produkty It’s bean! występują w 3 smakach: naturalny, malina & czekolada oraz jabłko. Konsumenci mogą je nabyć w sklepie internetowym www.itsbean.co lub w wybranych sklepach internetowych oraz stacjonarnych na terenie Warszawy, Wrocławia i Poznania.

Więcej informacji: https://itsbean.co/