Afrodyzjaki to szeroka grupa produktów żywnościowych, która cieszy się zainteresowaniem ludzkości od niepamiętnych czasów. Nic w tym dziwnego – uczucie miłości i pożądania, staranie się o upragnioną osobę, a wreszcie miłosne spełnienie od zawsze stanowią jedną z najsilniejszych ludzkich motywacji

Afrodyzjaki – rośliny, które pobudzają

Wsród afrodyzjaków największą grupą są substancje pochodzenia roślinnego. Choć właściwości wielu z nich nie potwierdzono metodą badań naukowych, tradycja ludowa nieodmiennie każe kojarzyć je z amorami.

Papryczka chilli to właśnie jedna z takich przypraw. Miłośnicy ostrych potraw dodają ją niemal do wszystkiego, ceniąc sobie doznania kulinarne, które wiążą się z jej spożyciem. Czy papryczka chilli może zapewnić swoim amatorom także inne warte uwagi doznania?

Papryczka chilli afrodyzjakiem?

Dodatek ostrych przypraw niewątpliwie ma wpływ na pobudzenie układu nerwowego, a co za tym idzie – wzmaga ochotę na niejedną aktywność. Składnikiem odpowiedzialnym za jej piekący smak jest kapsaicyna, która w rozsądnych ilościach wpłynie na wydzielanie endorfiny. Te zaś powodują, że czujemy się szczęśliwi, spełnieni i skłonni do działania.

Czy użycie papryczki chilli ma szansę rozpalić zmysły Twoje i ukochanej osoby? O tym najlepiej przekonać się na własną rękę, wybierając się na romantyczną kolację do indyjskiej lub meksykańskiej restauracji, lub przyrządzając potrawy z chilli w domu. W przypadku ostrych papryczek kluczem do satysfakcji – nie tylko kulinarnej – jest na pewno umiar. Zbyt duża ilość tej przyprawy może sprawić, że nie amory będą Wam w głowie.