Curry King - pyszna kuchnia indyjska
Restauracje

Curry King – pyszna kuchnia indyjska

Już kilka razy na blogu mieliście okazję przeczytać recenzję o restauracji specjalizującej się w kuchni indyjskiej. Poszukajcie …Nie inaczej będzie tym razem… W ramach plebiscytu Warszawa od kuchni odwiedziliśmy mieszczącą się w podwarszawskim Piasecznie restaurację Curry King.

Już na wstępnie muszę Wam zdradzić, że koniecznie musicie wybrać się tam na obiad i spróbować tych pysznych dań.

Wygląd i obsługa sali

Dania w Curry King przygotowuje wyśmienity kucharz, który ma ogromne doświadczenie i wyszkolił pracowników w innych restauracjach. Trzeba przyznać dania wychodzące spod jego ręki są wyśmienite. Nigdy nie byliśmy w Indiach, ale dzięki nim możemy mieć wyobrażenie o tamtejszej kuchni.

Kelnerki w restauracji są bardzo miłe i służą swoją pomocą przy wyborze dań z karty. Dbają o każdy szczegół, aby wizyty przebiegała w jak najlepszej atmosferze.

Miejsce ma swój specyficzny klimat. Z zewnątrz swoim wyglądem nie przypomina restauracji indyjskiej, zwłaszcza że znajduje się delikatnie na uboczu. Jednak już samo przejście koło tego miejsca i rozchodzące się w koło zapachy przypraw zachęcają do wejścia do środka.

A tam… znajdziemy dwie sale urządzone bardzo ładnie urządzone, a jak jest ciepło możemy usiąść przy stolikach w ogródku.

Curry King - pyszna kuchnia indyjska Curry King - pyszna kuchnia indyjska

Karta dań i potrawy

Karta dań zawiera w sobie sporo dań ale to dlatego, że kuchnia indyjska jest bardzo urozmaicona. Jednak każdy znajdzie coś dla siebie – są potrawy wegetariańskie, mięsne- z kurczaka albo jagnięciny, na ostro i łagodnie :) Zatem mamy spory wybór.

Na przystawkę mieliśmy miks potraw. Nie wiem czy znajduje się karcie dań ale myślę, że możecie podpytać obsługę czy Wam go przygotują :) Dzięki temu mogliśmy spróbować kilku różnych przystawek.

Curry King - pyszna kuchnia indyjska
Przystawki

Dania główne stanowiły:

  • Chicken curry – chyba najbardziej klasyczne danie kuchni indyjskiej,
  • Murg Pasanda – kurczak w sosie migdałowym. Delikatne, słodkie i rozpływające się w ustach. Z całą pewnością idealne dla dzieci.
  • Prawn Curry – to danie dla osób lubiących owoce morza. Pod tą zagadkową nazwą kryją się gotowane krewetki z wiórkami kokosowymi w sosie pomidorowo-cebulowym.
  • A na sam koniec spróbowaliśmy dania na gorącym półmisku – smażonej jagnięciny z cebulą i papryką.
Curry King - pyszna kuchnia indyjska
Murg Pasanda
Curry King - pyszna kuchnia indyjska
Prawn Curry
Curry King - pyszna kuchnia indyjska
Jagnięcina na gorącym półmisku

Dodatkami do tych dań był ryż z warzywami oraz indyjskie chlebki pieczone w piecu Tandoor.

Curry King - pyszna kuchnia indyjska

Nie mogło zabraknąć również Mango Lassi czyli indyjskiego napoju jogurtowego z mango – wyśmienity, jeśli wcześniej nie próbowaliście to najwyższy czas :)

Niestety nie daliśmy już rady spróbować deseru. Może trochę szkoda… ale jeszcze wszystko przed nami.

Dania są bardzo duże, więc z całą pewnością najedzą się jedną porcją dwie, a może nawet i trzy osoby.

Podsumowanie

Curry King to jedna z lepszych, jak nienajlepsza restauracja indyjskie w okolicach Warszawy. Warto tutaj wybrać się na obiad i spróbować tych aromatycznych, pachnących indyjskimi przyprawami potraw.

Chyba jedynym minusem dla warszawiaków będzie to, że jest ona w Piasecznie, nie mniej może to być również zaletą, bo choć na chwilę będziemy mogli zapomnieć o wielkomiejskim zgiełku.

Warto….

Lokalizacja

Curry King
Aleja 3 Maja 1,
05-501 Piaseczno

1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Adam w
16 kwietnia 2018 09:21

Czekamy na więcej recenzji. Byliście w bombaj massala?