Szarlotka z kaszą manną to propozycja, która pozwoli Ci poznać zupełnie nowe oblicze tego kultowego deseru. Kasza manna dodaje do szarlotki kremowej konsystencji i lekko słodkiego smaku, który doskonale kontrastuje z kwaśnymi jabłkami. Efekt? Pyszność, która wciąga od pierwszego kęsa.
Spis treści
Szarlotka to bez wątpienia jeden z ulubionych deserów wielu osób na całym świecie. Jednak klasyczny przepis na szarlotkę opiera się na cienkim cieście, nadziewanym kawałkami jabłek i korzennymi przyprawami. Czy można to jeszcze ulepszyć? Okazuje się, że tak!
Dlaczego kasza manna jest zdrowa i do czego ja wykorzystać?
Kasza manna to jedno z tych składników, które często kojarzymy z tradycyjnymi, domowymi daniami. Jednak co się stanie, gdy połączymy ją z klasycznym deserem, takim jak szarlotka? Oto opowieść o szarlotce z kaszą manną – smacznej i nieco nietypowej przekąsce, która zaskakuje nas swoim wyjątkowym połączeniem smaków.
Obejrzyj nasze filmy:
Warto również wspomnieć o korzyściach zdrowotnych kaszy manny. Jest ona źródłem węglowodanów, białka, błonnika i wielu cennych składników mineralnych. Dodając ją do szarlotki, nie tylko podniesiesz walory smakowe deseru, ale także dostarczysz organizmowi wartościowych składników odżywczych.
Przepis na tą szalotkę jest niezwykle prosty i każdy, naprawdę każdy sobie z nią poradzi. Możemy ją podać zarówno na ciepło, zimno, z bitą śmietaną albo lodami.
Szarlotka z kaszą manną składniki:
- 2 kg jabłek
- 2 szklanki mąki pszennej
- 2 szklanki kaszy mannej
- 1 szklanka cukru
- cukier (do dosłodzenia jabłek)
- cynamon
- 2 łyżeczki proszku do pieczenia
- 150g masła
Szarlotka z kaszą manną przepis:
W misce mieszamy kaszę manną, cukier, proszek do pieczenia. Całość dzielimy na 3 równe części.
Na dno wyłożonej papierem do pieczenia blaszki wysypujemy 1 część składników, a następnie układamy na tym połowę startych jabłek (wcześniej wymieszanych z odrobiną cukru). Jabłka posypujemy odrobiną cynamonu.
Na warstwę jabłek wysypujemy 2 część przygotowanych wcześniej suchych składników.
Następnie układamy pozostałe jabłka i ostatnia warstwa to znów suche składniki.
Na wierzchu układamy kawałki masła. Najlepiej masło (z lodówki) zetrzeć na tarce.
Ciasto pieczemy przez 60 minut w temperaturze 160 st. C.
Smacznego!