Smoothie z arbuza
Napoje

Smoothie z arbuza

Smoothie z arbuza czyli prosty i bardzo szybki w przygotowaniu napój, który chłodzi i bardzo dobrze nawadnia w upalne dni. Podczas upałów musimy stale nawadniać organizm, aby nie utracić zbyt wiele wody.

Decydując się na smoothie z arbuza najlepiej jest wybrać arbuza, który nie ma pestek. Znacznie prościej będzie nam przygotować ten orzeźwiający napój.

Jak przygotować smoothie z arbuza?

Najważniejsza rzeczą jest odpowiednie wybranie arbuza. Jak wybrać dojrzałego arbuza? Bardzo ważne jest, aby był dojrzały i bardzo soczysty. Wtedy nasza lemoniada arbuzowa będzie jeszcze bardziej słodka i orzeźwiająca.

Klasyczny koktajl z arbuza to połączenie arbuza, wody, soku z cytryny, jednak jak żar leje się z nieba możemy przygotować wersję napoju z arbuza, która jeszcze lepiej gasi pragnienie. Do klasycznego przepisu wystarczy dodać jednego zielonego ogórka.

Oba produkty, arbuz i ogórek składają się w dużej mierze z wody, zatem nasza lemoniada z arbuza i ogórka będzie super nawadniająca.

Pamiętajmy, że podczas dużych upałów powinniśmy pić o 1 litr wody więcej niż normalnie. Wodę pijemy w niewielkich ilościach, ale bardzo systematycznie.

Podczas upałów starajmy się unikać napoi słodzonych dużą ilością cukru, będą powodowały, że będzie nam się chciało jeszcze więcej pić.

Smoothie z arbuza składniki

  • 0,5 kg arbuza
  • 0,2 l wody
  • sok z 1/2 cytryny
  • kostki lodu

Smoothie z arbuza przepis

Przygotowanie koktajlu z arbuza nie jest trudne, a wręcz przeciwnie. Ten orzeźwiający napój możemy przygotować dosłownie w 2-3 minuty. Jeśli kupiliśmy już dojrzałego arbuza, to należy odkroić od zielonej skórki czerwoną część arbuza. Kroimy go w mniejsze kawałki i wkładamy do blendera.

Dodajemy sok z cytryny, odrobinę wody i dużo, dużo kostek lodu. Bardzo często dodaję również kilka listków mięty, aby smoothie z arbuza było jeszcze mocniej orzeźwiające. Całość blendujemy.

Abyśmy jednak mogli przygotować koktajl z arbuza powinniśmy mieć blender z możliwością kruszenia lodu.

Przelewamy napój do buteleczek, albo ładnych szklaneczek, wkładamy rurkę i dekorujemy listkami mięty.

Smoothie z arbuza
Smoothie z arbuza

Smacznego!

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze