Lemoniada z rozmarynem
Napoje

Lemoniada z rozmarynem

Podczas tak dużych upałów powinniśmy powinniśmy dostarczać naszemu organizmowi odpowiednią ilość płynów. Lemoniada z rozmarynem to może być świetny zamiennik dla zwykłem wody mineralnej.

Lemoniadę przygotujemy bardzo szybko, a oryginalny smak z całą pewnością nasz zachwyci.

Dlaczego warto przygotować lemoniadę?

Lemoniada z rozmarynem to jeden z najlepszych napoi, jakie wymyślone na wielkie upały. Szczególnie dobrze smakuje domowa lemoniada, która jest orzeźwiająca, a dodatek rozmarynu sprawi, że będzie wypełniona aromatem ziół.

Trzeba próbować różnych połączeń smaków, a połączenie orzeźwiającej cytryny wraz z charakterystycznym smakiem rozmarynu tworzy idealne połączenie w postaci lemoniady z rozmarynem.

Zazwyczaj przygotowuję ją z dodatkiem odrobiny miodu, aby nie była za bardzo kwaśna.

Lemoniada z rozmarynem – dwie wersje

Możemy przygotować dwie wersje domowej lemoniady z ziołami. Pierwsza z nich to lemoniada z dodatkiem kostek lodu, które są po prostu do niej wrzucone. Druga wersja to smoothie z cytryną i rozmarynem.

Przygotowany napój z rozmarynem wlewam do blendera, dodaję sporo kostek lodu i blenduję. Musimy jednak pamietać, że powinniśmy mieć blender z możliwością kruszenia lodu.

Smaczne pomysły na domowe lemoniady

Na blogu kulinarnym znajdzie również pyszne przepisy na lemoniadę arbuzową i klasyczną lemoniadę z cytryny.

Która wersję lemoniady najbardziej lubicie?

Lemoniada z rozmarynem składniki

  • 3 cytryny
  • 1,5 l wody mineralnej
  • 2 łyżki miodu
  • 2 gałązki rozmarynu
  • ewentualnie kostki lodu

Lemoniada z rozmarynem przepis

Zaczynamy od przygotowania soku z cytryny. Sok z dwóch cytryn wyciskamy do dzbanka. Możecie do tego wykorzystać ręczną wyciskarkę do cytrusów, albo po prostu przekroić cytrynę na pół i przy pomocy widelca czy łyżki wycisnąć sok.

Róbcie to nad sitkiem, aby pestki nie dostały się do soku. Sok z cytryn przelewamy do dzbanka i uzupełniamy wodą. Do dzbanka dodajemy również pokrojoną na plasterki trzecią cytrynę.

Do przygotowanej lemoniady z rozmarynem dodajemy dwie gałązki rozmarynu i odrobinę miodu rozpuszczoną w kilku łyżkach gorącej wody. Lemoniadę odstawiamy na około 15 minut, a następnie uzupełniamy dzbanek kostkami lodu.

Lemoniada z rozmarynem
Lemoniada z rozmarynem

Smacznego!

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze