Sałatka z paluszkami krabowymi to jedno z najprostszych i najsmaczniejszych dań, które można przygotować w ciągu kilku minut. Paluszki krabowe to produkt, który jest łatwo dostępny w sklepach i można je kupić w różnych wariantach, np. smażone, gotowane, marynowane.

Sałatka ta jest bardzo popularna na całym świecie, a jej smak i wygląd można modyfikować w zależności od preferencji smakowych i sezonowych dostępności składników.

Do przygotowania sałatki z paluszkami krabowymi potrzebujemy kilku składników, gdzie kluczowym składnikiem są paluszki krabowe i makaron sojowy.

Bardzo fajny pomysł na lekką, dietetyczną sałatkę z paluszkami krabowymi. Sałatka z surimi to danie, które można podać jako lekki posiłek lub jako dodatek do innych dań, takich jak grillowane mięsa, ryby czy warzywa. Paluszki krabowe nadają sałatce charakterystyczny smak, a dodatek warzyw sprawia, że jest ona lekka i orzeźwiająca. Sałatka ta jest również idealna na letnie przyjęcia, pikniki czy kolacje na tarasie.

Poniżej lista zakupów i przepis…

Sałatka z paluszkami krabowymi składniki

  • 1 opakowanie paluszków krabowych (surimi)
  • 1/2 małego opakowania makaronu sojowego
  • 1 ogórek wąż
  • 1/2 puszki kukurydzy
  • 1 łyżka majonezu
  • 1/2 pęczku koperku

Sałatka z paluszkami krabowymi przepis

Makaron sojowy zalewamy wrzątkiem i zostawiamy na 2-3 minutki. Następnie odcedzamy i pozostawiamy do ostygnięcia. Sprawdźcie jednak na opakowaniu, czy przypadkiem producent waszego makaronu nie zaleca go ugotować przez chwilę.

Ogórka myjemy, obieramy i kroimy w drobną kosteczkę. Jeśli wiecie, że sałatka ma postać chwilę dłużej, to wytnijcie najpierw gniazda nasienne, aby ogórki nie puściły zbyt dużo wody.

Paluszki krabowe kroimy w kostkę. Bardzo ważne jest aby były one cały czas zamrożone.

Ostudzony makaron sojowy kroimy w drobniejsze kawałki.

Koperek drobno siekamy. Kukurydzę odsączamy bardzo dokładnie z zalewy.

Wszystkie składniki (razem z kukurydzą) mieszamy ze sobą i dodajemy łyżkę majonezu, tak aby związała nam wszystko razem.

Sałatka z paluszkami krabowymi
Sałatka z paluszkami krabowymi
Sałatka z paluszkami krabowymi
Sałatka z paluszkami krabowymi
Sałatka z paluszkami krabowymi
Sałatka z paluszkami krabowymi

Smacznego!