Owoce w czekoladzie to pyszna uczta dla każdego, a zwłaszcza dla dzieci. Dzieci na całym świecie uwielbiają słodycze, a jednym ze sposobów zaspokojenia ich apetytu są owoce w czekoladzie.

Niezależnie od tego, czy jest to banan, czy pomarańcza, te słodkie smakołyki mogą smakować każdemu. Czekolada to doskonały sposób na dodanie dodatkowej warstwy słodyczy i radości do owoców.

Dzięki tym specjalnym smakołykom dzieci mogą cieszyć się korzyściami zdrowotnymi wynikającymi z jedzenia owoców, jednocześnie delektując się słodyczami. Owoce w czekoladzie stają się coraz bardziej popularne, ponieważ stanowią pożywną i pyszną przekąskę o dużej różnorodności.

Takie pyszne słodkości możecie przygotować dla dzieciaków na ich urodziny, imieniny czy spotkania z kolegami. Możecie również zafundować im super atrakcję, roztapiając czekoladę i pozwolić im samym maczać owoce w czekoladzie. Ja pokażę Wam jak przygotować już gotowe słodycze, które będą czekały na małych łasuchów.

Skąd pomysł na owoce w czekoladzie

Inspiracja na ten słodki deser pojawiła się po przejrzeniu i zapoznaniu się z przepisami znajdującymi książce „Jemy zdrowo – na wsi i w mieście„. To właśnie czytelnicy poprzednich tytułów „Jemy zdrowo” pomogli stworzyć koncepcję tej publikacji z prostymi i szybkimi przepisami.

Książka do nabycia w sklepie jemyzdrowo.pl

Jemy zdrowo – na wsi i w mieście” jest publikacją bogato ilustrowaną, przy każdym przepisie jest podana dokładna lista składników, sposób wykonania, poziom trudności oraz kaloryczność. Przepisy został podzielone na tematyczne rozdziały – m.in. Leniwe śniadania, Szybkie dania do pudełka, Słodycze czy kończąc na weekend w kuchni.

Zobacz wszystkie książki Jemy zdrowo

Owoce w czekoladzie składniki

  • 100g gorzkiej czekolady
  • 2 jabłka
  • 1 pomarańcz
  • 2 banany
  • 50g orzechów laskowych
  • 3 łyżki ziaren słonecznika

Możecie do przygotowania tego deseru dla dzieci wykorzystać dowolne owoce, dowolne orzechy. Może się wydawać, że deser nie będzie słodki, ale nie polecam używać mlecznej czekolady, bo będzie zbyt słodko.

Owoce w czekoladzie
Owoce w czekoladzie

Owoce w czekoladzie przepis

Przygotowanie słodkości zaczynamy od dokładnego umycia owoców. Następnie jabłka obieramy i kroimy w ósemki, a na koniec usuwamy gniazda nasienne. Banany obieramy ze skórki i kroimy na 3 części. Pomarańcze dokładnie myjemy, obieramy ze skórki i kroimy w plastry, albo półplasterki. Kiwi obieramy ze skórki i kroimy w plasterki.

Czekoladę dzielimy na mniejsze kawałki, wkładamy do metalowej miski i rozpuszczamy w kąpieli wodnej. Orzechy laskowe rozdrabniamy w malakserze. Przekładamy do miseczki. Ziarna słonecznika również przekładamy do miseczki.

Owoce w czekoladzie
Owoce w czekoladzie

Owoce nadziewamy na długie wykałaczki i maczamy w rozpuszczonej czekoladzie, a później panierujemy w orzechach, albo ziarnach słonecznika.

Następnie wbijamy wykałaczki w przekrojone na pół jabłko, albo w inny duży owoc, tak aby patyczki stały pionowo i nadmiar czekolady mógł spłynąć na dół.

Owoce w czekoladzie

Jak rozpuścić czekoladę w kąpieli wodnej?

Do metalowej miseczki wkładamy podzielona na mniejsze kawałki czekoladę. Do rondelka wlewamy do 1/4 wysokości wodę i zagotowujemy. Na gotującym się rondelku kładziemy miskę i czekamy, aż czekolada zacznie się rozpuszczać.

Owoce w czekoladzie
Owoce w czekoladzie

Smacznego!

Wpis przygotowany we współpracy z partnerem.