Już od jakiegoś czasu nosiłem się z zamiarem stworzenia fajnego przewodnika po Warszawskich restauracjach, tym razem będzie to jedna z restauracji indyjskich, no ale do rzeczy …

Wow… i chyba tyle wystarczyłoby, aby podsumować naszą ostatnią wizytę w Namaste India :)

Namaste India to restauracja indyjska mieszcząca się w centrum Warszawy na ul. Nowogrodzkiej 15. Restauracja proponuje nam bogate menu i przede wszystkim nowoczesne podejście do kuchni indyjskiej.

Namaste India

Dania w restauracji przygotowywane są przez uznanych kucharzy.

Namaste India
Zespół kucharzy Namaste India

Wystrój

W okresie letnim restauracja dysponuje ogródkiem, w którym możemy zjeść zamówione przez nas potrawy, jednak moim zdaniem warto zajrzeć do środka, gdzie poczujemy typowo indyjski klimat i unoszące się wokół aromaty przypraw. Warto dodać, że w środku jest także sklep z typowo indyjskimi produktami.

Namaste India

Obsługa

Obsługa w restauracji jest bardzo miła i uprzejma. Pomimo, że menu zawiera także polskie opisy potraw, to jednak nie mogliśmy zdecydować się, które z dań powinniśmy wybrać tak, aby danie nie było zbyt ostre. Na potrawy też nie musieliśmy zbyt długo czekać i co ważniejsze, dania główne zostały podane dopiero po przekąskach, więc nie ostygły podczas jedzenia przystawek.

Potrawy

Mieliśmy okazję spróbować na przystawkę:

  • Paneer pakora (Smażony, panierowany biały ser po indyjsku)
  • Samosa (Kruche pierożki nadziewane ziemniakami i groszkiem)
  • Chicken tikka (Marynowane kawałki kurczaka grillowane w piecu tandoor)

Jako danie główne zamówiliśmy:

  • Paneer Tikka Masala (Kawałki grillowanego białego sera w sosie cebulowo-pomidorowym)
  • Tariwala murgh (Kawałki kurczaka w sosie curry)

a do całości zostały podane typowo indyjskie placki oraz ryż z warzywami. Całość dopełnił pyszny napój Mango Lassi (Indyjski napój jogurtowy o smaku mango).

Z wszystkich podanych potraw unosił się aromat przypraw indyjskich, a smak był bajeczny. Nie jestem zwolennikiem ostrych potraw, jednak tutaj było wszystko doskonale wyważone i nie trzeba było wycierać łez z oczu :)

Ja osobiście zakochałem się w Tariwala murgh, danie było przepyszne. Kurczak miał odpowiednią miękkość, a sos wyważoną liczbę przypraw i nie był ani zbyt łagodny, ani zbyt ostry. Doskonałym dodatkiem do tego dania był ryż z warzywami.

I muszę Was uprzedzić – porcje są naprawdę bardzo duże :)

Namaste India
Samosa
Namaste India
Paneer pakora, Samosa, Chicken tikka
Namaste India
Paneer Tikka Masala, Tariwala murgh

Całe menu restauracji znajdziecie tutaj.

Podsumowanie

Restauracja bardzo przypadła nam do gustu, myślę że jeszcze nie raz będziemy jej gościem, ze względu na panujący tam klimat, unoszący się aromat przypraw, a przede wszystkim ze względu na pyszne jedzenie.

Myślę, że najlepszą rekomendacją tego miejsca jest to, że mieliśmy okazję zobaczyć tam znane osoby telewizji i teatru.

Z czystym sumieniem mogę polecić Restaurację Namaste India i koniecznie musicie tam zajrzeć.