Postanowiłem sprawdzić jak smakuje Lasagne z Biedronki, jaki ma smak, jak jest zrobiona i najważniejsze jaka jest cena tego gotowego dania obiadowego.

Po cieszącym się ogromnym zainteresowaniem testem lasagne z Lidla przyszedł czas na drugi popularny supermarket – Biedronkę.

Czym jest Lasagne?

Lasagne to klasyczna włoska potrawa i jedna z najpopularniejszych potraw na całym świecie. To idealne połączenie pysznych smaków, które wszyscy uwielbiają, od makaronu i mięsa mielonego po kremowy beszamel, sos pomidorowy i parmezan.

Dzięki wszechstronnemu i łatwemu do przygotowania przepisowi nic dziwnego, że lasagne jest uwielbiana przez wiele pokoleń.

Ile kosztuje Lasagne bolognes z Biedronki?

Cena gotowej Lasagne z Biedronki Dania Express kosztuje ok. 15 PLN. Jest to cena za 1 kg opakowanie Lasagne. Z całą pewnością takim daniem najedzą się dwie głodne osoby, albo 3 osoby o mniejszym głodzie. Lasagne znajdziemy w lodówce na półkach pomiędzy pierogami i naleśnikami. Co najważniejsze to nie jest lasagne mrożona.

Skład i sposób przygotowania lasagne z Biedronki

Na pierwszy rzut oka, skład lasagne nie jest zły. Nie ma w nim konserwantów i substancji z literką „E”. Jednak pierwsze co rzuca się w oczy to mała ilość mięsa. Jak dla mnie to minus, bo jednak wolę lasagne Bolognese z dużą ilością mięsa.

Lasagne z Biedronki [TEST]
Skład Lasagne z Biedronki

Jak nazwa wskazuje, jest to już gotowe danie, przygotowane do podgrzania. Po oderwaniu wieczka wystarczy wg. przepisu włożyć lasagne do piekarnika nagrzanego do 200 st. C na około 35 minut. Lasagne wkładamy w aluminiowym pojemniczku, w którym znajduje się to włoskie danie. Jednak moim zdaniem najlepiej jest wyciągać lasagne z piekarnika w momencie, kiedy uznamy, że ser ma odpowiedni stopień zarumienienia. Po około 35 minutach ser nadal nie był roztopiony, więc trzymałem ją w piekarniku chwilę dłużej.

Drugą opcją podgrzania jest włożenie jej do mikrofalówki na około 12 minut.

Warto wspomnieć, że po otwarciu opakowania, lasagne wygląda bardzo dobrze i bardzo apetycznie. Tak więc zaraz zobaczymy jak smakuje i jak wygląda po wyjęciu z piekarnika.

Lasagne z Biedronki [TEST]
Lasagne przed pieczeniem

Jak smakuje i jak wygląda lasagne z Biedronki?

Nie jestem zadowolony z upieczonej lasagne, bo w koło ser się zarumienił, a pośrodku pozostał nieroztopiony. Mimo wszystko lasagne wygląda dalej dobrze.

Lasagne z Biedronki [TEST]
Lasagne po upieczeniu

Po jej przekrojeniu obawy dotyczące małej ilości mięsa zostały rozwiane. W środku jest tak dużo mięsa mielonego, sosu pomidorowego i beszamelu, że ukrojony kawałek ciężko jest przełożyć na talerz. Nie wygląda to zbyt apetycznie, bo całość się rozpada, sos wypływa ze środka razem z mięsem.

Po przeniesieniu na talerz, lasagne nie prezentuje się zbyt dobrze, swoim wyglądem nie jest apetyczna.

Lasagne z Biedronki [TEST]

Mięso w środku jest moim zdaniem zbyt rozdrobnione. Sos pomidorowy jest bardzo słabo doprawiony, brakuje podstawowych przypraw, jednak na ogromny plus zasługuje to, że nie wyczujemy w nim zbędnej chemii. Mimo wszystko smak jest bardzo płaski i bez wielkiego szału.

IMG 8281

Jeśli chodzi o makaron, to trzeba przyznać, że jest on zrobiony „w punkt” jest idealnie ugotowany. Nie jest zbytnio rozgotowany, ani twardy.

Podsumowanie

Jeśli szukacie szybkiej kolacji po ciężkim dniu i smak nie ma w tej chwili wielkiego znaczenia to z całą pewnością lasagne z Biedronki jest dla Was daniem, które warto mieć w lodówce właśnie na takie sytuacje.

Ta lasagne nie jest daniem, które może się równać w jakikolwiek sposób z lasagne podawanymi w restauracjach, czy z potrawą zrobioną w domu. Zabrakło w niej odrobiny przypraw, które z całą pewnością nadały by tej lasagne charakteru i smaku. Jednak oprócz minusów warto zwrócić uwagę na bardzo dobrze ugotowany makaron i brak „sztucznej chemii” zarówno w smaku, jak i składzie na opakowaniu.