W ciągu ostatnich lat, coraz popularniejsze stają się przepisy z zeszytu naszych babć. Tyczy się to szczególnie przepisów dotyczących różnego rodzaju przetworów. Jednymi z najbardziej popularnych receptur przekazywanych z pokolenia na pokolenie, są przepisy na dżemy i konfitury.

Wiele osób, ze względów zdrowotnych i walorów smakowych, decyduje się na wytworzenie własnych dżemów owocowych w zaciszu domowym.  Z racji rosnącego zainteresowania starymi recepturami, powstają kolejne książki, z nowymi przepisy na rozmaite konfitury, dżemy czy powidła – jedną z nich jest książka Waltera Trausnera „Domowe przetwory”.

Zdecydowanie się na zrobienie domowych przetworów, pozwoli na podbicie smaku każdej potrawy, przy zachowaniu dobrego składu. Daje to także możliwość do urozmaicenia receptury wedle własnego uznania, poprzez dodanie lub zmniejszenie ilości danego składnika, co umożliwi wytworzenie dżemu który najbardziej nam odpowiada. Również typ zastosowanych owoców nie musi być stały, w wielu przepisach z powodzeniem można wymienić je na inne, które również nadadzą się do zrobienia z nich dżemu

Książka „Domowe przetwory”

Książka zawiera przepisy na domowe dżemy i marmolady. Przetwory przygotowane z przepisów możemy wykorzystać nie tylko jako dodatek na kanapkę, ale idealnie będą pasowały również do sera, mięs, czy wykorzystane w deserach. Oprócz samych przepisów na pyszne dżemy, znajdziemy w niej wiele porad i wskazówek – jak przechowywać marmolady, czym wzbogacić smak, albo z jakimi potrawami świetnie będą się komponowały

Korzystanie z przepisów zawartych w tej książce powinno być dla nas przede wszystkim inspiracją i natchnieniem do przygotowania swojej wersji przetworów. Nie zawsze musimy trzymać się ściśle określonych składników, a według własnego gustu możemy zamieniać jeden składnik na inny, dodać mniej lub więcej cukru itd.

Naszym zdaniem ta książka to wiele ciekawych pomysł na domowe dżemy i marmolady i obowiązkowa pozycja każdej pani domu.

Książka "Domowe przetwory" Walter Trausner
Książka „Domowe przetwory” Walter Trausner

Co zawierają „Domowe przetwory”

  • kilkadziesiąt bogato ilustrowanych przepisów na domowe dżemy, galaretki i marmolady
  • przepisy na desery i dania obiadowe podzielone według pory występowania owoców
  • dodatki do dżemów
  • porady i wskazówki ekspertów kulinarnych
Książka "Domowe przetwory" Walter Trausner
Przykładowy przepis z Książki „Domowe przetwory” Waltera Trausnera

Książkę zamówicie na stronie Wydawnictwa RM – https://www.rm.com.pl