Wiele osób rozpoczynają swój dzień od kubka gorącej i aromatycznej kawy. Niestety grono osób, które powinno ograniczyć lub całkowicie wyeliminować kawę ze swojego życia z dnia na dzień rośnie. Warto zatem wiedzieć jak zastąpić kawę w naszym życiu.

Pomimo wielu zalet tego „napoju Bogów” osoby cierpiące na zapalenie tarczycy typu Hashimoto oraz mające problemy z zespołem cieknącego jelita powinny wyeliminować go ze swojego jadłospisu.

Czym zastąpić kawę?

Latte z korzeniem maca – korzeń rośliny maca wspomoże układ hormonalny a mleko kokosowe utrzyma w Twoim organizmie odpowiedni poziom cukru we krwi, przez co nie będziesz ospała i chęć sięgnięcia po kawę nie będzie tak silna gdyż smakiem przypomina to latte

Zielony sok – może to być Smoothie, które dostarczy wielu witamin i energii na cały dzień. Przygotowane wcześniej w domu możesz zabrać do pracy, gdy znajomi siadają do kawy Ty możesz śmiało do nich dołączyć wyciągając sok

Gorąca woda z cytryną – wypita zaraz po przebudzeniu oraz w czasie dnia pobudzi Cię dużo lepiej niż herbata czy kawa. Ponadto pita regularnie odtruje Ci wątrobę z toksyn.