KulinarnyBlog.pl w jury akcji "Warszawa od Kuchni"
Restauracje

„Warszawa od Kuchni” akcja promująca warszawską gastronomię startuje z VII edycją

Fundacja WIP (Warto Ich Promować) organizuje VII edycję akcji rekomendującej warszawską gastronomię „Warszawa od kuchni”. Tegoroczna akcja przebiega pod hasłem „Wrócę tu!”. Konkurs jako jedyny szczyci się poparciem władz miasta oraz województwa, a także posiada szeroką oprawę medialną.
Powodzenie akcji w latach ubiegłych potwierdza potrzebę prowadzenia rankingów także w branży gastronomicznej. Sprzyja to rozwojowi przedsiębiorczości na bardzo konkurencyjnym stołecznym rynku, służy podnoszeniu standardów i zachęca do odwiedzania miejsc o sprawdzonej renomie.

W patronatach w latach ubiegłych napisano : ,,Konkurs jest doskonałą okazją do zarekomendowania najlepszych warszawskich restauracji. Prezentacji kuchni z różnych stron świata, a także promocji stołecznych potraw”. ,,To bardzo pożyteczny konkurs, w którym nagradzana jest nie tylko dobra kuchnia, ale też należyty poziom obsługi”.

Celem akcji jest zarekomendowanie najlepszych warszawskich restauracji, przedstawienie gastronomii jako produktu turystycznego miasta, wytyczenie gastronomicznych tras w mieście, przekierowanie strumienia turystów do miejsc o sprawdzonej renomie – do restauracji ze Złotym Widelcem, promowanie i wykreowanie potraw warszawskich, prezentacja kuchni z różnych regionów świata.

Jurorami akcji są eksperci z WIP oraz ze strony Partnerów, znamienite osoby ze świata kultury, nauki i mediów oraz wybrani blogerzy kulinarni z Warszawy, którzy w oparciu o regulamin oceniają restauracje. Jurorzy przekazują organizatorowi i Kapitule akcji recenzje restauracji zawierające ocenę: menu: forma prezentacji menu, lokalu: klimat, aranżacja wnętrz, jakości obsługi: czas oczekiwania na obsługę, umiejętność doradzania klientowi w wyborze dań, znajomość języków obcych przez obsługę, wygląd personelu, sposób podawania rachunku, dań: forma podania, wygląd posiłku, smak, dodatkowo premiowane: danie specjalne zakładu oraz obecność dań kuchni warszawskiej w menu. Członkowie Kapituły oceniają lokale na formularzach oceny, na podstawie, których Kapituła dokona ostatecznej oceny i rekomendacji lokali. Lista laureatów zostanie zaprezentowana podczas uroczystej Gali.

"Warszawa od Kuchni" akcja promująca warszawską gastronomię startuje z VII edycją

W ramach akcji przeprowadzany jest również konkurs „Smak Warszawy”, który jest integralnym elementem „Warszawy od kuchni”. W jego ramach szefowie kuchni zgłaszają potrawy, które oddają smak stolicy i proponują je w menu restauracji. Informacja o AKCJI „Warszawa od kuchni” wraz z listą zwycięskich restauracji co roku jest umieszczana na stronie internetowej m. st. Warszawy : www.warsawtour.pl.

Patronat honorowy nad konkursem objęli: Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Warszawskie Biuro Turystyki.

„Warszawa od kuchni” ma szerokie wsparcie w ramach patronatów medialnych: GZIE ZJEŚĆ INFO, Beszamel.pl (ZPR Media), magazyny „Restauracja”, ,,Hotelarz”, ,,Przedsię[email protected]

Portale: NewsGastro, Papaja.pl, Blog Star

Blogi Kulinarne: kulinarnyblog.pl, czosnekwpomidorach.pl, lawendowydom.com.pl, picante-jalapeno.blogspot.com, madameedith.com,kulinarnapiniata.pl

W akcji biorą udział Partnerzy: Żywiec Zdrój, Prymat ,AVIKO, OLEWNIK, GastroMagic Service, Nalewki Regionalne Majewski, KGH Polska sp. z o.o., BUKAT marka Baczewski.

Liczby obrazujące akcję „Warszawa od Kuchni”: 1101 restauracji nominowanych w poprzednich edycjach, 426 restauracji uczestniczących, 177 laureatów i 2 laureatów ogólnopolskich

WIELKA GALA ODBĘDZIE SIĘ 27.04.2018r.
W Gali uczestniczyć będzie ok. 50 restauracji. Przewidywana obecność ok. 400 osób. Przewidujemy wzorem lat ubiegłych relacja w programie POLSAT CAFE. Obecność na Gali potwierdziły liczne media.

KONKURS o ZŁOTY WIDELEC ma również charakter ogólnopolski.

Już w 2017 roku na Gali wręczone zostały pierwsze takie wyróżnienia.

 

Informacja prasowa

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze