Santo Libre to jeden z najpopularniejszych drinków na Dominikanie. Bardzo orzeźwiający, prosty i wspaniały. Do przygotowania tego drinka nie potrzebujecie wcale shakera, pokażę Wam jak go przygotować w domu.

Aby drink był orzeźwiający i gasił pragnienie zaleca się, aby wcześniej schłodzić szklanki. Ilość dodawanego lodu jest dowolna. Klasycznie do Santo Libre powinniśmy dodać jasny rum, ale jeśli go nie macie, to dodajcie ciemny.

Jak przygotować Santo Libre

Jeśli przygotowujecie drink po raz pierwszy, to na początek polecam Wam jasny rum, zwany również białym rumem. Kolejnym składnikiem tego karaibskiego koktajlu jest znanym wszystkim Sprite albo 7up. Spróbujcie wersji „bez cukru”, drink będzie mniej kaloryczny.

Przeczytaj również: Do czego pasuje czerwone wino

Do schłodzonej wysokiej szklanki z grubego szkła wkładamy lód, następnie wlewamy 40 ml białego rumu, wyciskamy sok z 1/4 limonki i uzupełniamy resztę szklanki Spritem. Na wierzchu układamy listki mięty.

Klasycznie przygotowując ten drink należałoby na dno szklanki włożyć limonkę i ją delikatnie ugniatać, w ten sposób wydobylibyśmy cały i pełny jej aromat.

Przepis na Santo Libre – proporcje

  • sok z 1/4 limonki
  • lód
  • 40 ml białego rumu
  • 150 ml Sprite

Na koniec pozostaje jedynie życzyć – „na zdrowie” :)

Santo Libre
Santo Libre