Roladki ze schabu z cukinią, pomidorami i serem to takie bardzo szybko w przygotowaniu danie, które dość często gości na naszych imprezach. Jego przygotowanie jest bardzo proste. Możecie kupić schab w całości i pokroić go w plastry, ale w sklepach dostaniecie również schab już pokrojony w plastry. To znacznie ułatwia pracę. Do tego dnia wykorzystam również gotowy sos pieprzowy, który dostaniecie w sklepie.

Oczywiście możecie jako dodatki do roladki użyć innych składników, te moim zdaniem pasują idealnie, więc takie również wykorzystam.

Składniki (na 10 porcji)

  • 10 plastrów schabu
  • 1 cukinia
  • 20 suszonych pomidorów
  • 10 plastrów żółtego sera
  • 1 torebka sosu śmietanowego  z zielonym pieprzem

Jeśli wolicie, możecie wykorzystać dowolnie inny sos.

Roladki ze schabu z cukinią, pomidorami i serem – przepis

Plastry schabu rozbijamy. Proponuję przykryć je podczas rozbijania folią spożywczą, albo torebką foliową, aby mięso nie pryskało po całej kuchni. Cukinię kroimy w słupki. Następnie na każdym plastrze układamy plaster żółtego sera, cukinię, 2 pomidory suszone i całość zwijamy. Czynność powtarzamy dla każdego kawałku schabu.

Sos śmietanowy z zielonym pieprzem przygotowujemy według przepisu na opakowaniu.

Całość wkładamy do naczynia żaroodpornego, polewamy przygotowanym sosem śmietanowym i wkładamy do piekarnika nagrzanego do 180 st. C. na 40 minut.

Całość przygotowania możecie zobaczyć na załączonym filmie!