Kuchnia meksykańska w pigułce
Różności

Kuchnia meksykańska w pigułce

Meksyk to nie tylko tajemnicze historie i piękne widoki, ale i specjały, które szybko stały się popularne na całym świecie. Jakimi potrawami kuchnia meksykańska pobiła nasze serca?

Jakie przepisy cieszą się w tej części świata największym powodzeniem?

Kuchnia meksykańska to przede wszystkim wyjątkowe połączenie menu Indian z wpływami kuchni hiszpańskiej. Podstawowym składnikiem, którego obecność uwzględniają wszystkie najważniejsze przepisy na meksykańskie specjały, jest kukurydza. W większość meksykańskich dań pojawiają się też takie dodatki, jak fasola oraz papryka. Po jakie przysmaki warto sięgać? Meksyk stawia na tortille, zarówno te nadziewane, jak i te, które zapieka się z serem.

Kuchnia meksykańska w pigułce

Cenionym przysmakiem w tym kraju jest też zupa z białej kukurydzy z warzywami i wieprzowiną oraz gotowany kurczak, przyprawiony ostrym sosem czekoladowym. Ciekawie prezentują się tez przepisy na takie dania, jak zupa aztecka, która powstaje ze smażonej tortilli z awokado, pomidorami i papryczką.

Wszystkie te specjały zadziwiają oryginalnymi i odważnymi połączeniami, dzięki czemu specjały meksykańskie wzbudzają ogromny zachwyt na całym świecie.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze