Zastanawiacie się zapewne, dlaczego na blogu kulinarnym będę promował wyszukiwarkę kursów językowych langzie.pl. Jaki to ma związek z kulinariami? Już wyjaśniam …

Na sklepowych półkach pojawia się coraz więcej książek kulinarnych zawierających bardzo wymyślne i rozbudowane przepisy. Często nie zdajemy sobie sprawy, że część przepisów stworzona jest na podstawie ich oryginałów znajdujących się w książkach w obcych językach – angielskim, francuskim, hiszpańskim.

Już niejednokrotnie miałem ochotę na przygotowanie oryginalnej paelli, tak aby smak był identyczny jak ten w Hiszpanii. Jednak przeglądając przepisy na blogach, w książkach kucharskich – każdy z nich był inny – ktoś coś usłyszał, ktoś coś poprawił itd.

W jaki więc sposób przygotować takie danie? Wystarczyłaby odrobina znajomości hiszpańskiego, aby zerknąć do oryginalnego hiszpańskiego przepisu :)

Ale język to nie tylko czytanie książek kucharskich w obcych językach, to także sztuka komunikacji. Obecnie praktycznie w każdym miejscu na świecie będziemy w stanie porozumieć się w języku angielskim. Dzięki temu będziemy mogli podpytać się sprzedawców na lokalnym ryneczku o jakieś miejscowe przysmaki, przepisy. Z całą pewnością bez problemów będziemy w stanie porozumieć się w restauracji czy hotelu.

Moim zdaniem obecnie język obcy to już możliwość, a obowiązek znać. Warto chyba przeznaczyć te kilkaset złotych i porządnie opanować język obcy.

Język obcy w kuchni

Dzięki langzie.pl macie możliwość prześledzić najlepsze (najlepiej ocenione) i najtańsze kursy językowe w kilku największych miastach. Szybko i w prosty sposób znajdziecie kurs, który będzie spełniał Wasze wszystkie oczekiwania. Wyszukiwarka kursów pozwoli Wam również na wybranie odpowiedniej tematyki, sposobu nauki języka oraz doboru najodpowiedniejszego poziomu zaawansowania.

Język obcy w kuchni

A może wolicie uczyć się indywidualnie, albo wyjechać na kurs wyjazdowy? Wszystkie te opcje znajdziecie w wyszukiwarce kursów langzie.pl.